מתנות מעוצבות

איך להשיג מתנה מעוצבת למשעי מבלי להתרושש

סגנונות עיצובים

אתם אוהבים עיצוב גם אם אתם לא לגמרי מבינים, כל העיתונים, אתרי אינטרנט וכמובן הטלביזיה, מלאים תכנים שקשורים בעולם העיצוב. אין ספק שזהו עולם מגרה, דינמי, משתנה, מלא צבעים ומאוד מאוד מפתה כזה שתמיד תשמחו להביא או לקבל מתנה שקשורה לתחום. ובכל זאת מכיוון שאנחנו מדברים בעולם של מתנות מן הראוי שנעשה לכם קצת סדר בראש.

כשמדובר במתנות מעוצבות, מתכוונים בדרך כלל לעיצוב מודרני ועכשווי למרות שבינינו ואזות סיניות עתיקות מעוצבות לאילה ולאילה. גם בעצוב מודרני ישנם סגנונות שונים שחשוב שתבחינו בינם כאשר אתם עומדים לרכוש מתנה לחבר או מכר גם אם אתם לא ממש מכירים את טעמו. ישנו הסגנון הצבעוני שמתבסס על הרבה פלסטיק, בדים פרחוניים. תמיד נעים לקבל סט כוסות זכוכית עם פסים צבעוניים שמוטבעים עליהם. מולו יש את הסגנון היפני שהוא מאוד מינימליסטי עם הרבה שחור, לבן ואפורים. מכנים אותו גם כסגנון זן. וודאי יצא לכם להיתקל בגינת זן שהיא מיניאטורה שהיא בעצם צעצוע מנהלים. סגנון נוסף הוא הסגנון הכפרי שבו שולטים הירוקים, הבז' וחומרים כמו עץ גס ונחושת. כלי קרמיקה של אומנית מקומית או עבודות עץ נאיביות הן מוצרים קלאסיים שמיוצרים בסגנון זה. הסגנון הבא שמזכיר במידה מסוימת את הסגנון היפני הוא סגנון הייטקי, מהוקצע, נקי מאוד. חלק גדול מהגאדג'טים שלכם מעוצבים כך. האחרון אותו נרצה להזכיר הוא הסגנון הניאו קלאסי, תחשבו על כוסות בקרה מפוארות, שנדלירים נוצצים. הרבה קריסטלים נוצצים ועור.

מתי מביאים מתנות מעוצבות

כשאתם שואלים את עצמכם מתי מביאים מתנות מעוצבות התשובה מן הסתם היא כמעט תמיד. אם האלטרנטיבה היא מתנה לא מעוצבת. אז הראשונה זוכה בוודאות. הרבה פעמים ישנו פער מחירים בין מתנה מעוצבת לכזאת שהיא לא ואת זה אתם חייבים לקחת בחשבון. בנוסף מתנות מעוצבות לעיתים באות על חשבון הפונקציונאליות ואתם צריכים להחליט עם עצמכם מה מתאים ומתי.

מתנות מעוצבות לא מתאימות לכל אחד

מצד אחד כולם מדברים על עיצוב, מאידך הרבה אנשים ברגע שמגיעים לחיים הפרטיים שלהם, מתגלים כמאוד שמרנים. כאשר אתם עומדים לקנות מתנה "מעוצבת" רצוי שתבדקו אם האיש שעבורו אתם רוכשים אותה באמת ייהנה ממנה, בנוסף על כך אנחנו ממליצים בחום לבדוק איזה סגנון עיצובי הם מתחברים. מהצד השני קיימים גם אלו שיש להם טעם מאובחן ומאוד משוכלל, לעיתים קשה יותר להביא להם מתנה מכיוון שהם יודעים בדיוק מה הם רוצים ומה מתאים להם. אם אלו האנשים שעבורם אתם רוכשים מתנה, אנו ממליצים להתייעץ עם חברים שיש להם הבנה יותר מעמיקה בעיצוב. רק שלא תפלו בלי כוונה ומתוך הרבה רצון טוב.