סרט מתנה

למשקיענים בלבד!

סרט מתנה – עשה זאת בעצמך

אירועים כמו: יובל לנישואים של ההורים שלכם, יום הולדת שלושים של בן הזוג או יום הולדת שמונים של סבתא שלכם. בדרך כלל תרגישו צורך להשקיע ולהביא מתנה שהיא תהיה גם סמלית ותציין משהו הקשור לאותו אדם החוגג את האירוע ולאירוע אותו הוא חוגג. אחת האפשרויות למתנה שכזאת, שהיא גם מאוד מושקעת וגם מביעה המון, היא סרט. באמצעות מצלמת וידאו או באמצעות תוכנות עריכה פשוטות שאפשר להוריד מהאינטרנט תיצרו עבור אותו החוגג סרט במיוחד עבורו כמתנה מיוחדת ומקורית בעבורו.

סרט מתנה יהיה בדרך כלל כרוך בעבודה לא מועטה, צריך לתכנן מה בדיוק יהיה בסרט, לחשוב על תסריט מסוים (גם תסריט פשוט כמו לצלם את כל בני המשפחה הקרובים מברכים את אותו אדם צריך לחשוב), לתאם עם כל המצולמים בסרט, לארגן מצלמה איכותית (ומשהו שיודע להשתמש בה כמו שצריך).
כשתחשבו על "סרט מתנה" סביר להניח שהאסוציאציה הראשונה שתעלה על דעתכם היא אותו סרט שיגרתי של כל מיני אנשים חשובים לאותו אדם עבורו אתם מכינים את הסרט, אשר מברכים אותו ובמקרים המושקעים יותר אתם גם מנחים אותם ומכינים עבור אותם האנשים הלוקחים חלק בסרט שאלות מנחות לגבי מה להגיד.

אפשרות פופולארית נוספת לרעיון עבור סרט מתנה היא פשוט איגוד של קטעי וידאו מתקופות שונות הקשורים לחייו של מי שהסרט מיועד לו (במידה ויש את החומרים הללו). סוג נוסף של סרט אותו אנשים רבים בוחרים לעשות, זה פשוט וידאו קליפ עם המשלב תמונות של אותו אדם וקטעי וידאו בהם הוא מצולם.
ישנה אפשרות להיות יצירתיים אף יותר ולהכין סרט מבויים על חייו של אותו אדם או אותם אנשים עבורם אתם עושים את הסרט הזה. למשל, במידה ואתם רוצים להכין סרט עבור זוג שמתחתן, תוכלו לביים סרט על סיפור ההיכרות שלהם (כמובן, שלא צריך להגזים בהשקעה והשחקנים בסרט לא חייבים להיות בוגרי בית צבי, אלא סתם חברים טובים שלכם, בעלי יכולת משחק בסיסית).

סרט מתנה – שמישהו יעשה את זה בשבילך

במידה ואתם לא חושבים שאתם מסוגלים להרים הפקה של סרט מתנה בכוחות עצמכם (או במידה ואין לכם ממש זמן לזה). תוכלו לפנות לאנשי מקצוע שיעשו זאת בשבילכם. ברשת האינטרנט תוכלו לאתר שלל אנשי מקצוע בתחום הקולנוע אשר מתמחים בהכנת סרטי מתנה והם יביאו את כל הציוד הנדרש ויעשו את הסרט הזה בשבילכם ואף יעזרו לכם גם למצוא רעיונות (רוב הסיכויים שהתוצאה תהיה קצת יותר מקצועית ממה שהיה קורה לו הייתם עושים את הסרט הזה בכוחות עצמכם).