ספר מתנה

מתנה עם ערך מוסף
לידיה לב ארי
לידיה לב ארי
אז נכון שעד לפני שנים לא רבות המונח "ספר מתנה" התייחס בעיקר לספרי עיון גדולים ומרשימים, עשירים בתמונות המלמדים ומספרים על גוף האדם, גאוגרפיה, אדריכלות, טבע ועוד מגוון נושאים, באותה התקופה, כמעט כל נער היה מקבל לפחות ספר אחד מהסגנון הזה כמתנה במסיבת בר המצווה שלו ועובדים רבים היו מקבלים ספר כזה מהמעסיקים שלהם באירועים שונים.לתת ספר במתנה

הזמנים השתנו ונכון שספרים בסגנון הזה עדיין יוצאים לאור מדי פעם ופעם, אבל בעידן האינטרנט בו כשרוצים ללמוד על אדריכלות או גיאוגרפיה, אפשר לעשות זאת על ידי לחיצה על מקש ולקבל פירוט מקיף ביותר על כל נושא ונושא, הפופולאריות והאפקטיביות של "ספרי מתנה" מהסוג הזה, ירדה בצורה משמעותית.

כיום המינוח "ספר מתנה" מתייחס לטווח רחב יותר של סוגי ספרים. "ספר מתנה" יכול להיות אותו ספר אישי שמוזמן ונכתב במיוחד על ועבור אותו אדם עבורו אנו מעוניינים במתנה (בדרך כלל מדובר במתנות עבור ילדים שישמשו כמזכרות עוד שנים ארוכות, אך יש גם סופרים ואמנים המציעים הכנת ספרים שכאלו עבור מבוגרים). "ספר מתנה", יכול להיות גם ספר המורכב כולו מתמונות מתקופות שונות של אותו אדם עבורו מזמינים את הספר. כמובן שהמינוח "ספר מתנה" גם יכול להתייחס לאותם ספרי קריאה או עיון אותם אנו קונים כמתנה עבור אנשים שונים. אז עם כל כך הרבה אופציות ספר בהחלט נשמע כמתנה מבטיחה ומוצלחת.

למי זה מתאים?

ספרי מתנה מתאימים לכולם, לא חשוב באיזה גיל, מאיזה מין ואילו תחביבים יש לאותו אדם עבורו אתם מחפשים מתנה (ספר יכול להתאים כמתנה, אפילו אם קריאה לא באמת נמנית על אחד מתחביביו של אותו אדם), ספר מתנה יכול להיות מתנה נהדרת עבור ילדים בגיל הרך, בעיקר אותו הספר המספר על הליך ההתפתחות שלהם כולל תמונות (ספר זה יכול להוות מזכרת נפלאה עבורם מגיל הילדות במהלך הדרך). ספרי מתנה יכולים להיות מתנה מדהימה עבור ילדים ובני נוער, למרות ועל אף שרבים מהם לא מרבים לקרוא ספרים ומעדיפים את הטלוויזיה והמחשב, בדיוק מהסיבה הזאת, ספרי מתנה, יכולים לפתוח בפניהם את הצוהר לעבר עולם אחר, עולם הספרים והדמיון. ספר מתנה יכול כמובן להיות מתנה מצוינת גם עבור מבוגרים, כמובן חשוב להתאים לכל אדם ואדם את הסגנון הספרותי המתאים לו.

ספר הוא מתנה שהיא גם כיפית ומהנה וגם ערך חינוכי מוסף. בכוחו של ספר קריאה לסחוף את הקורא למחוזות רחוקים של דמיון. כוחם של ספרי עיון יכול לבוא לידי ביטוי בהעשרה ובהוספת ידע כללי וספר אישי יכול להוות עבור מקבלו, מזכרת נפלאה מתקופות מסוימות שתלווה אותו עוד שנים ארוכות.