מתנות פרידה

מתנה עם הקדשה, קליפ מהתקופה שעברה, ועוד מתנות פרידה שאולי אתם לא מכירים
לידיה לב ארי
לידיה לב ארי
"כל סוף הוא התחלה חדשה", אומר המשפט הידוע וכל אדם בוגר יבין שיש במשפט הזה הרבה מהאמת, גם אם לעיתים, באותם הרגעים של הסוף קשה מאוד לראות את ההתחלות החדשות המצויות לא הרחק משם, באופק. אנחנו נפרדים במהלך חיינו מאנשים רבים, זה מתחיל עוד בילדות כאשר אנחנו עולים לכיתה א' ונפרדים מהגננת ומילדי הגן ואחר כך במעבר מבית הספר היסודי לחטיבת הביניים ומאוחר יותר לתיכון וכן הלאה.מתנות עם משמעות

בתור אנשים בוגרים, נחווה פרידה כאשר נסיים את שירותינו הצבאי, ניפרד מהמפקדים איתם העברנו שנתיים או שלוש שנים מחיינו (וסביר להניח שגם ניפרד מחלק מהאנשים ששירתו איתנו, למרות שתמיד נבטיח שנשמור על קשר, אבל לצערנו לא תמיד נקיים את ההבטחה הזאת). אנחנו עוזבים במהלך חיינו מקומות עבודה שונים ומתקדמים הלאה למקומות עבודה אחרים ובדרך נפרדים מהבוסים ומאנשים רבים שעבדו איתנו ואלו רק דוגמאות מעטות, ישנן עוד סיטואציות רבות בחיינו במהלכן נצטרך להיפרד מאנשים מסוימים.

לעיתים נרגיש צורך להשאיר את חותמנו באמצעות מזכרת כלשהי אצל אנשים מסוימים מהם אנו נפרדים, לעיתים נרצה להראות לחלק מהאנשים מהם אנו נפרדים עד כמה הם היו משמעותיים עבורנו או עד כמה אנו אסירי תודה עבור מה שהם היו בשבילנו.
הדרך הטובה ביותר להביע את כל זה ועוד בפני אותם האנשים, היא באמצעות מתנות פרידה.

במקרים רבים נרצה שלמתנות פרידה תהיה משמעות מיוחדת, שאותן מתנות יזכירו אותנו לאותם אנשים מהם אנו נפרדים, בכל פעם שהם ישתמשו או יסתכלו על אותה מתנה. מתנות מהסוג הזה יכולות להיות לדוגמא: אלבומי תמונות מעוצבים, הקשורים לזמן המשותף שלנו עם אותם האנשים, אלו יכולות להיות מילים חמות שכתבנו לאותם אנשים ומסגרנו את הטקסט לתמונה שניתן לתלות על הקיר ואלו גם יכולות להיות מתנות פונקציונאליות יותר שאותם אנשים יוכלו לעשות בהן שימוש, כמו מגבת או עט שרקמנו/חרטנו/הדבקנו עליהם הקדשה מאיתנו עבור אותם אנשים שיקבלו את המתנה.

מתנות פונקציונאליות

יכול להיות שאנחנו לא נמנים על האנשים הרגשניים הללו ולא עושים עניין יותר מדי גדול מפרידות, אבל בכל זאת מרגישים צורך לפנק את האדם שאנו נפרדים ממנו באיזה מתנה כיפית שהוא ייהנה ממנה (אולי זאת הדרך שלנו להגיד לו תודה על מה שהוא היה עבורנו ואולי זאת גם דרך שלנו לצאת מידי חובה). במקרים כאלו נוכל לקנות כל מתנה שעולה על ראשנו מזר פרחים או בונבוניירה של שוקולד איכותי, דרך בגד, בושם או קרם לגוף ועד לנגן מוזיקה משוכלל או גדג'ט מעניין. הכול כמובן יהיה תלוי בתקציב שלנו עבור אותה המתנה ובמה נראה לנו שיהיה הכי מתאים לאותו אדם או הכי ישמח אותו.