מתנות עם משמעות

אתה לא חייב להיות משורר כדי לתת מתנה עם משמעות
לידיה לב ארי
לידיה לב ארי
ישנם דברים שאנחנו רוצים להגיד לאנשים מסוימים, אבל איכשהו זה לא ממש יוצא או מצליל לנו. זה יכול להיות בגלל מבוכה, ביישנות, פחד מהתגובה של אותו אדם למה שנגיד לו, מאי נעימות או פשוט בגלל שאנחנו לא מחשיבים את עצמנו כאנשי מילים וקצת חוששים שהעילגות שלנו תיחשף במערומיה בדיוק ברגעים הקריטיים בהם נתכוון להגיד את הדברים.אז מה אנחנו בעצם רוצים להגיד?

הפיתרון במקרים כאלו יהיה, לחפש דרך להביע את מה שאנחנו רוצים להגיד מבלי להגיד בעצם כלום ואחת הדרכים הטובות ביותר לעשות זאת, היא על ידי מתנה. כן, פשוטו כמשמעו במקום אותן מילים עם משמעות שלא נצליח או שנפחד להגיד, נביא לאותו אדם מתנה עם משמעות שאולי תצליח לדבר במקומנו. אז איך אפשר למצוא מתנה שתצליח להעביר בדיוק את מה שאנחנו רוצים להגיד? לאלו מתנות פוטנציאליות יש משמעות שהיא מעבר ל- what you see is what you get.

אחד הדברים שחשוב שנתמקד עליהם עוד בטרם נתחיל בחיפוש אחר המתנה מהסוג הזה הוא, מה אנחנו בעצם רוצים להגיד לאותו אדם וחשוב שנפשט את זה עד כמה שניתן. במידה ולדוגמא, אנחנו רוצים להגיד למישהו או למישהי שאנחנו מאוהבים בו ואנחנו לא ממש מוצאים את המילים או מתביישים להוציא את המילים המפורשות מפינו, אפשר להביע את זה על ידי הקלטת שיר באולפן הקלטות שמילות השיר אומרות את מה שאנחנו חושבים ולא מסוגלים להגיד. כך יצא שהמתנה שהבאנו לאותו אדם אמרה את הדברים במקומנו.

במידה ולדוגמא אנחנו רוצים לאודות למישהו על מה שהוא בשבילנו ולא מוצאים את המילים הנכונות שיביעו את אסירות התודה שאנו חשים, כל מתנה שאפשר לרקום עליו או להדפיס עליה את המילה "תודה" (או בצורה מפורשת יותר "תודה שאתה שם"), יכולה להביע ולהעביר לאותו אדם את מה שאנחנו מרגישים אליו או את מה שאנחנו רוצים להגיד לו ולא מצליחים בצורה מאוד פשטנית ולא מביכה.

אז איך בוחרים את מתנה עם משמעות?

חיפוש של מתנות עם משמעות, יהיה שונה מצורת החיפוש של מתנות רגילות, כי כאן הפונקציונאליות של המתנה יהיה פחות משמעותי, פחות יהיה לנו חשוב אם אותו אדם יעשה שימוש פיזי במתנה או ייהנה מהתכונות שלה ויותר יהיה לנו חשוב שהוא יבין את המשמעות הרגשית שמסתתרת מאחורי המתנה, שיבין את מה שבאנו להגיד בעצם הבאת המתנה ואולי אפילו יתרגש מקבלת אותה מתנה. בשביל שזה אכן יקרה, נצטרך קודם כל לחשוב על דרכים להביע את מה שאנחנו רוצים להגיד ודרך זה לבדוק איזה פריט או חפץ או כל דבר אחר שאפשר להכין או לקנות ולתת לאותו אדם כמתנה יכול להביע בצורה הכי טובה את מה שאנו רוצים להעביר לאותו אדם.