מתנות עם הקדשה

עכשיו תוכל להשיג מתנה אישית עם הקדשה
לידיה לב ארי
לידיה לב ארי
יצא לכם וודאי לקבל או לקנות ספר מתנה, אתם פותחים אותו ובדף הראשון אתם מוצאים הקדשה. כמה מילים שכתובות בכתב יד והופכות את המתנה הכול כך פשוטה, למרגשת, בלתי נשכחת, כזאת שגורמת לכם או למקבל המתנה להסמיק ולעיתים אף להזיל דמעה. זו טבעה של הקדשה. היכולת להפוך מוצר המוני למוצר אישי.

בהיבט היסטורי אספני, מוצרים שנמצאו להם הקדשות של אנשים מפורסמים הפכו ליקרי ערך רק בזכות ההקדשה. בימינו כשהכול הרבה יותר ציני ופחות אישי. ישנה חשיבות רבה במיוחד למתנה כשצמודה לה הקדשה קצרה ואישית.אילו סוגים של הקדשה ניתן למצוא?

כשאנחנו מדברים על הקדשה על המתנה, אנחנו מתכוונים לשלוש סוגי הקדשות, הראשונה היא הקדשה בכתב, כזאת שנכתבת על המתנה עצמה, נגיד בעמוד הראשון של ספר. ההקדשה השנייה היא כזאת שנחרטת על המוצר עצמו. לדוגמא חריטה על מצית זיפו. ישנן גם הקדשות שמגיעות בנפרד על גבי כרטיס ברכה. לעיתים ניתן לקנות מוצר כשהמטרה היא מלכתחילה עצם כתיבת ההקדשה, כדוגמת מצית הזיפו. הטקסטים עצמם בהקדשה, פה כבר מדובר בעולם ומלואו. זה יכול להיות קטע משיר, ציטוט של אמרת שפר עם התאמה למקבל ההקדשה, אלו יכולים להיות חרוזים, ארבע מילות אהבה. רצוי שיהיה חיבור תוכני קונספטואלי בין המילים למוצר או בין המילים לתוכנו של הספר. הרבה פעמים לאיכות ההקדשה והחשיבה שמאחריה יש משמעות רבה שמאפילה על המוצר עצמו.

איך אפשר להפוך מתנה עם הקדשה למקורית?

כמו בהרבה תחומים אחרים גם כאן יש מקום למקוריות. היא יכולה להתבטא בשתי צורות, הראשונה היא בחירה של מוצר מקורי כזה שבחיים לא הייתם חושבים שאפשר או צריך לשים לו הקדשה. אפילו על הגב של איפון או איפד חדש. בכלל גאדג'טים לא נתפסים כמוצרים ששווה להקדיש עליהם, אבל דווקא בגלל זה, יש לזה ערך רב. נקודה שנייה היא הקדשה הומוריסטית. ניקח לדוגמא שעון מעורר ומאחורה ימצא מקבל המתנה הקדשה מצחיקה שקשורה בעובדה שקשה לו לקום בבוקר, עצם ההקדשה נותן נופך הומוריסטי לנקודה שהיא לאו דווקא כזאת במציאות.

רעיונות למוצרים עם הקדשה

בעצם כמעט כל מוצר יכול להגיע עם הקדשה ורק השמיים, עומק הכיס וגבול הדמיון מגבילים אתכם. זה מתחיל בהקדשה קצרה על גב של שעון אבל רק כזה בעל ערך, תכשיט מדליון עם משפט אהבה קצר או זוג חפתים עם ראשי תיבות של מקבל המתנה. ישנם הגביעים או המגינים שמהווים מתנה סמלית שעליה יש הקדשה. בדרך כלל נותנים אותם בצבא ודווקא בגלל זה, ישנם אירועים שעצם הטוויסט שבנתינה שלהם תהפוך אותם למתנה מקורית. תחשבו על עציץ עם קקטוס פלוס הקדשה. כמו שהזכרנו כבר גאדג'טים כמעט מכל סוג שהוא הם פריטים שכמעט מזמינים הקדשה הומוריסטית כלשהיא.
בהצלחה