מתנות מרגשות

כשזה נוגע בלב
לידיה לב ארי
לידיה לב ארי
רוב האנשים אוהבים להתרגש מדי פעם ופעם, לראות איזה סרט טוב שגורם להם להזיל דמעות של הזדהות עם הגיבור או הגיבורה, להקשיב לשירים עם מילים שנוגעות להם עמוק בלב (ולחזור ולהקשיב שוב ושוב), להסתכל על תמונות שלוקחות אותם אל מחוזות הנוסטלגיה, אל רגעים שהיו ולא יחזרו, רגעים שמעלים אצלם רגשות שונים ולעשות פעולות נוספות אשר יגרמו להם בסופו של דבר להתחבר אל הרגש (שלעיתים בחיי היום יום לא נעשה בו שימוש רב מדי).כל כך פשוט לרגש

אנשים רבים אוהבים לא רק להתרגש בעצמם, אלא גם לרגש אנשים אחרים, מבחינתם אם הם הצליחו לגעת בלב של מישהו, להזכיר לו או אפילו לגרום לו להזיל דמעה, זה יגיע בד ובד עם תחושה של סיפוק. אחת הדרכים לרגש אנשים, היא באמצעות מתנות. כן, מעבר לפונקציה של הנאה, פרקטיות וכיף, בכוחן של מתנות מסוימות גם לרגש את מקבליהם.

יש מתכון לרגש?

רגשות זה עניין אינדיבידואלי, דברים שמרגשים אדם אחד לא בהכרח ירגשו אדם אחר ולהפך. אז נכון שאולי יש כמה מקומות כלליים שירגשו את רוב האנשים, כמו רגעים מסוימים בעבר שלהם, דברים שהילדים שלהם יעשו בשבילם, מוזיקה, סרטים או אומנות מסוג מסוים, אבל כאמור לכל אדם יש את העולם הפנימי שלו ואת הדברים שהכי נוגעים לו בלב. במידה ואתם מחפשים עבור אדם כלשהו מתנה מרגשת, סביר להניח שיש לכם היכרות דיי טובה עם אותו אדם ואתם יודעים פחות או יותר מה מרגש אותו. נסו לחשוב אלו דברים הכי נוגעים בו והכי חשובים לו ונסו לחפש מתנה בהתאם למסקנות שהגעתם אליהם (קחו בחשבון, שיכול מאוד להיות שאדם בן שישים יתרגש יותר מללכת עם ילדיו ונכדיו ללונה פארק מאשר ממצגת של "אלו הם חייך").

משפחה זה תמיד מרגש

רוב האנשים יתרגשו מבני המשפחה שלהם, מבני הזוג שלהם, מהילדים או מכל אנשים אהובים אחרים בחייהם. כך יוצא שמתנה שהיא חוויה משותפת עם אותם האנשים יכולה להיות מאוד מרגשת בעבורם. אל אף שגם ארוחה משפחתית במסעדה יכולה להיות מתנה מרגשת, נסו לחשוב על רעיונות קצת יותר מקוריים ויצירתיים לחוויה שכזאת, אולי טיול משפחתי בשטח, אולי סוף שבוע משפחתי באיזה צימר, אולי אפילו סרט שכל בני המשפחה מצולמים בו ומברכים את מקבל המתנה באמצעות מילים חמות הנוגעות בלב כולם (אפשר להוסיף ברקע הסרט שירים מרגשים.

בחזרה לנוסטלגיה

ילדות זה דבר מרגש, רגעים יפים שהיו, חוויות שחווינו והיום הם רק זיכרון, יכולות לרגש אם נחזיר אותם ולו לרגע. נסו לברר מה הם אותם חוויות או רגעים בעברו של אותו אדם שריגשו אותו בעבר ונסו להחיות את אותם רגעים, על ידי תמונות, על ידי חוויות ועל ידי מזכרות מאותן התקופות.