מתנות מישראל

רעיונות לא צפויים למתנות מישראל

מתנה עם משמעות

יש כמה סיטואציות בהן עלה לכן מן הסתם בראש לקנות מתנה מישראל. אלו יכולים להיות קרובי המשפחה שלכם או חברים מחו"ל להם אתם רוצים לשלוח משהו עם טעם ישראלי מאידך מתנות מישראל שולחים גם לקולגות לעבודה, שותפים עסקיים, או לקוחות מחו"ל שאין להם קשר ליהדות אבל מאידך הם נוצרים מאמינים.

מתנות שיש להן אופי דתי נוצרי

ישראל היא מקום מקודש לכל הדתות ובתור שכזו היא מושכת אליה מידי שנה עשרות אלפי צליינים, תחום המזכרות בעלות אופי דתי, מאוד מפותחות, בעיקר בכל הקשור לנצרות. אם יש לכם חבר או קולגה לעבודה שהוא נוצרי גם אם לא אדוק, אין ספק שישמח לקבל מתנה מהסוג הזה. החל מצלבים עשויים בשלל חומרים ובדגש על חומרים מקומיים כגון עצי זית, דרך איקונות שונות שקשורות בישו ובברית החדשה ועד למיניאטורות של מקומות קדושים לנצרות בירושלים או מנצרת. המקומות בהם ניתן למצוא מתנות מאין אלו הם באזורים בהם מסתובבים תיירים כגון העיר העתיקה בירושלים, השוק בנצרת, חיפה שהיא עיר מעורבת וחיים בה גם ערבים נוצרים וביפו. כמו כן אתם יכולים למצוא באינטרנט חנויות שמתמחות במזכרות מישראל.

מתנות שיש להן אופי דתי יהודי

באותה מידה שקיימות מזכרות לנוצרים, ניתן גם למצוא מזכרות בעלות אופי יהודי, החל מחפצי יודאיקה כגון חנוכיות ומזוזות וכלה בטליתות רקומות. לאלו וגם לאלו יש אופי שמאפשר ליהודים בחו"ל להתחבר למדינה וליהדות. ניתן למצוא מתנות כאלו בחנויות יודאיקה או כאלו שמוכרות חפצי דת, ניתן למצוא אותן בעיקר באזורים שיש בהם דתיים כמו בני ברק וירושלים. כשאתם שולחים מתנה עם אופי יהודי למכר בחו"ל אתם צריכים לבחון את עניין הדתיות שלו, יש מתנות שיש להן אופי יותר מסורתי סמלי כגון חנוכייה שיכולה גם להוות פריט אספני מעוצב על המדף אצלו בסלון, לעומת מזוזה שיש לה ערך מעשי או טלית שהיא בכלל נתפסת כאביזר דתי בעל משמעות רבה.

מתנות שקשורות בישראל כמדינה

לעומת המתנות הקודמות שהן בעלות אופי דתי, התפתחו מאז קום המדינה, מזכרות בעלות אופי ישראלי חילוני מובהק. הן קשורות לשני מימדים שונים של ישראל, הראשון שמתאים בעיקר כמתנה ליהודים פטריוטים, הן מזכרות שקשורות בצה"ל, בעצם כל ממוביליה צבאית תספק את הסחורה, החל מחולצות טי עם לוגו של צה"ל דרך סמלי יחידות ותגים שונים כגון כנפי צניחה ועד לכומתות שונות. את כולם ניתן למצוא בחנויות מזכרות. סוג שני של מוצרים קשורים בישראל החילונית, כאן מדובר על ספרי צילומים אומנותיים או לחילופין משלוח של ארגזי תפוזים באריזות מתנה, שמני זית ועוד מוצרי מזון מקומיים מקוריים. כמו בכל מתנה אחרת, יש משמעות לאריזה, להקדשה וכל חיבור אחר שהופך אותה ממתנה ישראלית מקומית למתנה עם אופי אישי.