מתנות אקסטרים

כמה מילים על תחום ספורט האקסטרים
לידיה לב ארי
לידיה לב ארי
כחלק מהתפתחות החלה בשנים האחרונות בכל הקשור לאורח חיים בריא ובכלל תרבות הפנאי, ישנה עלייה גדולה בעיסוק בסוגים שונים של ספורט אותו ניתן להגדיר כספורט אקסטרים. כשחושבים על מתנות לאנשים שאוהבים את התחום ניתן לחשוב גם על מוצרים שקשורים לענפים השונים, ונוסף ניתן לחשוב גם על מתנות שהן חוויות אקסטרים.

הינה כמה סוגי ספורט אותם ניתן להגדיר תחת תחום האקסטרים. טיפוס הרים, אופני שטח, גלישת גלים ורוח, מצנחי רחיפה, צניחה חופשית, טיסה, צלילה. המגוון עשיר וכן מגוון המתנות שיכולות להתאים. אין הרבה תחומים שעליהם אפשר להגיד תרתי משמע, השמיים הם הגבול.למי מיועדות מתנות אקסטרים

כשחושבים על תחום האקסטרים, במהותו הוא סוג של הגשמת חלום מהסיבה הפשוטה שספורט אקסטרים קשור בחיים היפים ובתחביבים. כשאתם חושבים על אנשים להם תשמחו לקנות מתנות מתחום זה, בעיקר מדובר על אנשים שקרובים אליכם. בני או בנות זוג, חברים ומשפחה קרובה. מכיוון שמדובר לא מעט פעמים במתנות יקרות. מתאים לרכוש מתנת אקסטרים אמיתית במשותף עם עוד אנשים. מכיוון שמדובר גם בחוויה ייחודית, כאשר אתם עומדים לרכוש מתנה שכזאת למישהו יקר, רצוי שתבדקו לפני אם המתנה מתאימה, לא תזמינו טיסת חוויה במצנח רחיפה למישהו שיש לו פחד גבהים. בנוסף ישנם סוגי ספורט אקסטרים יותר ופחות מסוכנים. רצוי שתיקחו זאת בחשבון.

דוגמאות למתנות מתחום האקסטרים

כשמדובר במתנות אקסטרים אפשר לחלק אותן לשתיים, מוצרים שהם משלימים לסוגי ספורט שונים ומוצרים שהם העניין עצמו, אם מדובר לדוגמא בגלישת רוח, ישנם הגלשנים עצמים וישנם אביזרים נילווים כדוגמת חליפות גלישה, נעליים ייחודיות, משקפי שמש ובכלל אופנת גלישה. כשמדובר ברכיבת שטח, ישנה פריחה אדירה בתחום. הרוכבים האדוקים הם כמעט סוג של כת שחלק מהריטואלים שלה קשורים ברכישה של גאדג'טים הקשורים בענף. לכן אם האיש שלו אתם רוצים לרכוש מתנה הוא אחד מאלו, החיים שלכם די פשוטים, רק גובה התקציב אותו תרצו להקדיש למתנה יהווה מגבלה עבורכם. מאידך מתנת יום הולדת משמעותית יכולה להיות העניין עצמו. לדוגמא מצנח רחיפה חדש, גלשן רוח או אופני שטח שווים.

מתנות אקסטרים שהן חוויות

כשמדובר בספורט אקסטרים, כרוכות בדרך כלל בעניין גם חוויות שונות שיכולות להיות מתורגמות למתנות, בדרך ככלל, הן בעצמן מאוד איכותיות ויקרות. לדוגמא רישיון טיס, קורס סקיפרים או אפילו קורס צלילה. מכיוון שהתחום היום כל כך נפוץ. פותחו גם מוצרים חווייתיים שהם במחיר שווה כמעט לכול נפש, לדוגמא צניחת טנדם שהיא צניחה חופשית חד פעמית יחד עם מדריך. או שעור טיס בודד כניסיון. אפשר כמובן גם לשלב בין מוצר שהוא חוויה למוצר אמיתי לגמרי. אם מדובר בצניחת טנדם, זה ממש מתבקש שיצורף אליה סרט דיוידי קצר שיתעד את החוויה.