מתנות אישיות

מתנות אישיות – וואלה אישי
ג'ניפר קדמי
ג'ניפר קדמי
אנשים רבים ישמחו לקבל מתנות שהושקעה בהם מחשבה אישית, מתנות שאותם אנשים אשר הביאו אותן, לקחו בחשבון את אותו אדם אשר הולך לקבל את המתנות והשקיעו מחשבה בלחפש תשובות לשאלות כמו: מה אותו אדם אוהב לעשות? מה מהות הקשר ביניהם? מה ישמח אותו? וכדומה, רק אחרי שהשיבו לעצמם על אותן השאלות הם בחרו בהתאם לתשובות שענו לעצמם, את המתנה המתאימה עבור אותו אדם – מתנה אישית.אישי ומקורי

מתנה אישית, היא מתנה הלוקחת בחשבון את האדם שאמור לקבל אותה, את הצרכים שלו, את התחביבים שלו את העולם הפנימי שלו ואת הקשר בינו ובין מביא המתנה. אלו יכולות להיות מתנות פונקציונאליות עם הקדשה חרוטה, מודבקת או רקומה עליהן, במקרים של מתנות מהסוג ההקדשה היא בעצם, מה שיהפוך את אותן מתנות, מסתם מתנות פונקציונאליות למתנות אישיות לאישיות. זוג נוסף של מתנות אישיות אלו מתנות המיועדות לשימוש אישי בלבד כמו: מגבת, נעלי בית או אפילו תכשיט מיוחד. אלו יכולות להיות גם מתנות שהוכנו במיוחד עבור אותו אדם כמו: נגן מוזיקה עם כל השירים שהוא הכי אוהב או אלבום תמונות מעוצב עם תמונות של אותו אדם מתקופות שונות (במקרה הזה מדובר במתנות שהן לא רק אישיות אלא גם מרגשות).

מתנות אישיות – מי הוא אותו אדם?

בשביל לקנות מתנה אישית, מאוד חשוב לקחת בחשבון את אותו האדם, בן כמה הוא, מה המצב המשפחתי שלו, מה משמח אותו, מה מעניין אותו, מה מרגש אותו, כל הפרמטרים הללו בעצם מייחדים את אותו האדם ויכולים לעזור לכם למצוא עבורו מתנה אישית ומתאימה.
דוגמאות: אם אותו האדם הוא אספן של בולים לדוגמא, תוכלו לנסות ולהשיג עבורו בולים נדירים שיעשירו את האוסף שלו ויעשו אותו אסיר תודה במיוחד. במידה ולדוגמא, אותו אדם חולה על שוקולד, תוכלו לקנות לו את כל סוגי השוקולדים שהוא הכי אוהב ולהכין לו מזה איזו אריזת שי מעוצבת. אם למשל לא הגעתם למסקנות חד משמעיות לגבי אדם, או לא הצלחתם למצוא משהו שמייחד אותו תוכלו להשתמש ברעיון של מתנה פונקציונאלית עם הקדשה אישית, כמו למשל עט איכותית עליה תחרטו הקדשה במיוחד עבור אותו האדם.

מחבת זאת לא מתנה אישית!

בשביל לקנות מתנות אישיות, כדאי אולי לדעת גם מה לא להביא או מה רוב הסיכויים שלא ייחשב בעיני מקבליהן למתנה אישיות. להביא לאישה מחבת, בגלל שהיא אימא וצריכה לבשל המון, זאת אולי מתנה שימושית, אבל סביר להניח שהמקבלת של אותה המתנה לא תראה אותה כמתנה אישית. לעומת זאת אם תקנו לאותה אימא שובר למסעדה ותוציאו אותה קצת מהמטבח ומהבישולים לארוחה שמישהו אחר הכין בעבורה, זאת כנראה תהיה מתנה הרבה יותר אישית וחשוב מזה מתנה שתשמח אותה הרבה יותר.

אספנו את המתנות האישיות הפופולריות ביותר בישראל

1. כדור גלידה – זו מתנה חדשה לילדים, ודי מדליקה. מתנה זו מאפשרת להכניס לכדור את רכיבי הגלידה, לסגור את הכדור, ולצאת ולשחק עם הכדור. כל הבעיטות והמשחק מערבבים את הגלידה ובסוף יוצאת גלידה טעימה. לא יאומן אבל עובד!
2. נר אישי – הכינו נר אישי לחברכם.
3. תמונה ענקית – כיום אפשר לקחת תמונה של חוגג האירוע ולהגדיל אותה לגודל ענק. העלות היא לא גבוהה והתוצאה מרשימה ואפשר לתלות אותה בסלון.
4. מתנה מודפסת – אפשר להדפיס מסר אישי מתנה על חולצה, ספל, מגרה, ושלל חפצים אחרים.
5. ספר מאויר – הכינו ספר מאויר אישי המספר את הסיפור של החוגג.
6. קריקטורה – לא כולם אוהבים לראות את הקריקטורה שלהם, אבל אם החוגג בראש טוב אפשר לשלוח לקריקטוריסט תמונה ולקבל את האיור בדואר.
7. מיניאטורה – זוהי מתנה סופר אישית ומאוד מתאימה לבעלי מקצוע. אפשר להכין חדר מיניאטורי של חדר העבודה של מקבל המתנה.
8. סדנה אישית – אפשר לרשום את החוגג לסדנת התפתחות אישית או כל סדנה אחרת – אימפרוביזציה, בישול, יין, צחוק.
9. לוח שנה – הכינו לוח שנה אישי לציון כל חודש לחוגג.
10. תכשיטים אישיים – זוהי מתנה קצת יקרה אבל מרגשת במיוחד. הכינו תכשיט ייחודי לבעל האירוע.
11. ריקמה – בדומה לתכשיט זוהי מתנה גם די מרגשת. ריקמה יכולה להחזיק שנים ולכלול ברכה מיוחדת.
12. מתנה אישית לגברים ונשים – סטייליסטית. אם מקבל המתנה איננו בסטייל, יום אחד עם סטייליסטית אישית יכול לעשות את כל ההבדל.
13. שיר – הקליטו שיר אישי עם מילים שאתם כתבתם לחוגג. מאוד מרגש ומאוד אישי.
14. אלבום תמונות – אספו את כל התמונות והכינו אלבום אישי במיוחד.