מתנות מקוריות לחג

באילו חגים כדאי לרכוש מתנות מקוריות
לידיה לב ארי
לידיה לב ארי
גם אם אתם חילונים גמורים יוצא לכם כמה פעמים במהלך השנה לקנות מתנות לחג לקרובי משפחה או חברים שמזמינים אתכם לארוחות או אירועי חג, מצד אחד הדבר שהכי קל עבורכם לעשות, הוא להיכנס לחנות כלי הבית הקרובה ופשוט לקנות כלי בית כלשהו שיש לו קשר לחג, אם זה בפסח, אתם יכולים לקנות צלחת למרור, כרפס וכל השאר, אם זה חנוכה אז עוד חנוכייה. מצד שני אתם גם יכולים לקנות מתנות קצת יותר מקוריות. הכול שאלה של החלטה, של רצון, ושל הבנה אם הצד השני ידע ליהנות ממתנה שהיא יותר מקורית.מה עושה מתנה לכזאת שהיא מקורית לחג

יש יותר מדרך אחת לחשוב, לתכנן ולבסוף לקנות מתנה שנחשבת למקורית. אתם יכולים לקנות מוצר מסורתי עם טוויסט מודרני, לדוגמא חנוכייה מצופה כסף קלאסית מול חנוכייה צבעונית של אומן עכשווי ישראלי, או כוס של אליהו הנביא פרי עבודת יודאיקה עם מסורת של מאות שנים לעומת כוס בעיצוב עדכני. דרך נוספת להתמודד עם הרצון לרכוש מתנה מקורית לחג, היא תוספת קטנה למתנה לדוגמא כוס של אליהו הנביא כשלצידה בקבוק יין איכותי.

האם יש קשר בין המסורת היהודית לקניית מתנות מקוריות?

כאשר עומדים לרכוש מתנה מקורית לחג לקרוב משפחה, חשוב שתכירו עד כמה הוא שמרן, אם מדובר באיש מבוגר סביר להניח שהמתנה תהיה בהתאם, לעומת זאת כשמדובר באנשים יחסית צעירים, אתם יכולים להרשות לעצמכם למתוח את ההתייחסות למסרים שבחג, ולרכוש מתנות שלאו דווקא קשורות ישירות בחג אלא יותר באווירה שמסביב. לדוגמא כשמדובר בפסח, אתם צריכים לזכור שהוא גם חג האביב ומתנה שקשורה בפריחה ופרחים יכולה להיות מתאימה. כשמדברים על ראש השנה, מתנה שמסמלת התחדשות והתחלה תהיה הולמת, מסט כלי בית חדשים, דרך כל מוצר שיש בו איקון, או איורי דגים. המקוריות במקרה שכזה תהיה תלויה בנדירות של העבודה עצמה. סביר להניח שתוכלו למצוא עבודות שוות אצל אומנים שעוסקים בעבודות יד.

איך רוכשים מתנה מקורית לחג כשצריך לרכוש הרבה מתנות במקביל

חגים ומשפחות גדולות זה גם אומר, תקציב מתנות משמעותי. איך מתמודדים עם זה? האמת היא שכשאתם חושבים על מתנות מקוריות זו גם הדרך שלכם לצאת מזה יחסית טוב, תחשבו על קונספט משותף לכל המתנות ותרכשו לכולם מתנות סמליות שקשורות בו. אם למשל אתם חושבים על פסח, אביב, פריחה, פרחים. כל המתנות יכולות להיות סביב הנושא. כשמדובר בפרחים יש אינספור מתנות רלוונטיות מלבד סידור פרחים. אלו יכולות תמונות שמבוססות על פרחים מיובשים. מפת שולחן עם דוגמאות של פרחים. נסו להתאים את המתנה הספציפית למקבל. לאנשים היותר מבוגרים תקנו מתנות שמרניות כגון אגרטל, לצעירים חפשו מתנות מקוריות לא יקרות שמתחברות לעולם של פרחים.