מתנות מיוחדות לחג

החגים שלכם הם הזמן הכי מתאים להרעיף מתנות על הקרובים שלכם
לידיה לב ארי
לידיה לב ארי
ישנן לא מעט הזדמנויות להביא מתנות לאהובים שלכם, החל בימי הולדת דרך בכל מיני אירועים אישיים ייחודים כגון עליה בדרגה בצבא, קידום בעבודה או זכייה בפרס. יחד עם זאת, אם תחשבו לרגע מהם האירועים שהם באמת משותפים לכולם, תגלו שהחגים היהודיים הם בעצם נקוות החיבור בין כולם. סביר להניח שגם אם אתם חילוניים גמורים, אתם נהנים מהמסורת שכרוכה בחגים, החברותא, הפגישות המרגשות בהם כל המשפחה מתכנסת. החיבור עם הילדים. מן פסק זמן של שמחה בהם כולם מתכנסים וחוגגים.באילו חגים אתם נוהגים להביא מתנות

לשמחתכם, המסורת היהודית היא בעצם רצף אחד גדול של חגים בהם ההתכנסות המשפחתית היא ציר מרכזי ומהותי. מה שהופך את החגים למשהו מהותי בחיים שלכם היא העובדה שהם פזורים על פני כל השנה. בואו נזכיר לרגע את כל החגים בהם נהוג לתת מתנות: ראש השנה – חג קצר שהוא הראשון מבין החגים והשני בחשיבותו רק אחרי הפסח, מקובל גם לתת מתנות במקומות העבודה. סוכות – מכיוון שמדובר בחג ארוך במיוחד ישנן לא מעט הזדמנויות למפגשים משפחתיים. חנוכה – דמי חנוכה הם חלק מהמסורת, חוץ מזה בשנים האחרונות ניכרת ההשפעה גם של חג המולד שהוא חג המתנות של הנוצרים. פורים ומשלוח המנות. פסח – החג של כל החגים, אין ספק שהסדר הוא המפגש המשפחתי שעתיר מסורת, חוץ מזה הוא גם חג משפחתי ארוך במיוחד. שבועות – החג האחרון במהלך השנה הקלנדרית, חג לבן, חגיגי וקיצי.

מה הופך מתנות למיוחדות

בכל החגים אותם הזכרנו אפשר להביא מתנות מקובלות כאלו שנקנו בקניון הקרוב, לעומת זאת אפשר גם לחשוב קצת יותר לעומק ולהביא מתנות מיוחדות. שתי נקודות הופכות למתנות מיוחדות, הראשונה היא החשיבה על מקבל המתנה, ככל שתצליחו יותר לקלוע למטרה, לתת יחס אישי כך יגדל הסיכוי כי המתנה תיתפס כאישית ומיוחדת. מספיק שלמשל תרכשו שני ספרים אבל שהנושא שלהם ממש יוכוון אל המקבל כדי שהמתנה תיתפס כייחודית, לדוגמא ספר עם תרגום עכשווי ולצידו אותו ספר אבל משומש, יישן בתרגום מוקדם. הטוויסט הקטן הזה שגם יכול להיות מאוד זול הופך אותו לייחודי ואישי. הנקודה השנייה שהופכת מתנה לייחודית היא התפוצה שלה, בכל שנה יש אופנות, הן מתחלפות, כולם מדברים עליהן או רוכשים אותן. נסו לדלג מעליהן. תגלו עולם שלם והרבה יותר ייחודי. מאידך אתם צריכים לדעת שמקבלי המתנות ידעו להעריך את העובדה שלא קניתם את הקערה הכתומה והאופנתית שכולם מביאים.

היכן מוצאים מתנות מיוחדות

מתנות מיוחדות ניתן למצוא בעצם בכל מקום, גם בחנות הכי אופנתית ישנם הפריטים האלו שמתחבאים בצד, כאלו שרק יודעי ח"ן נחשפים אליהם, חפשו אותם. מתנות מיוחדות ניתן כמובן למצוא בכל מיני חנויות קטנות. אם זה קרמיקאית יוצרת שמתגוררת בפריפריה אבל יש לה אתר אינטרנט עשיר. חנויות ספרי יד שנייה הן מקור לא אכזב לנבירה אחרי ספרים של פעם כתחליף לחנויות ענקיות עכשוויות. עוד מקור למתנות לא שגרתיות הוא שוק הפשפשים שבו ניתן למצוא הפתעות שעם קצת חשיבה יצירתית יכולות להתחבר למתנות מיוחדות.