מתנות מקוריות לראש השנה

חג שמח ושנה טובה
לידיה לב ארי
לידיה לב ארי
ראש השנה הוא מאותם חגים שגם אם אתם חילונים לגמרי, סביר להניח שתחגגו אותו, הוא חג משפחתי כזה שעצם היותו נותן לכם סיבה מצוינת למפגש משפחתי ורצוי כמה שיותר מורחב. ההורים, האחים ואולי כמה בני דודים. למרות שראש השנה הוא חג קצר יחסית יש לכם לפחות שלוש הזדמנויות לארוחות ומפגשים.ראש השנה הוא חג של מתנות

יש בין החגים היהודים כמה כאלו בהם התשורות/מתנות הן חלק מהותי, כמעט חובה, מעין מסורת עם סיבה גלויה או סמויה. בפורים ישנו משלוח המנות המוכר, ובחנוכה יש את דמי החנוכה. מאידך בראש השנה אין לכאורה סיבה מסורתית אמיתית. אבל רק לכאורה. ראש השנה הוא חג עם שפע של מתנות. זהו חג שמציין התחלות חדשות, תקוות חדשות. זהו חג שתענוג לתת בו מתנות לאנשים קרובים. ראש השנה הוא הזדמנות מצוינת למתנות מקוריות.

איך בונים תקציב למתנות לראש השנה

לפני שאתם הולכים למסע קנית המתנות לראש השנה אתם צריכים לשאול את עצמכם שתי שאלות עיקריות. הראשונה לכמה אנשים אתם צריכים להביא מתנה. אנחנו מציעים שתיקחו דף ועט, תכינו רשימה מלאה, תרשמו לכם מה הם אוהבים ומתוך זה תנסו לגזור תקציב. השאלה השנייה אותה אתם צריכים לשאול את עצמכם היא כסף אתם באמת יכולים להרשות לעצמכם. רק אחרי שתשקללו את שני הנתונים תתחילו במסע של בחירה ורכישת המתנות. ככל שתתכוננו יותר מוקדם כך תוכלו לנהל בצורה נבונה את התקציב שלכם, מאידך יש סיכוי שתצליחו יותר לקלוע למטרה.

מתנות מקוריות הן עניין של קונספט

אם החלטתם לתת מתנות מקוריות נסו לבנות קונספט מאחוריהן. כך שכל מי שיקבל את המתנה ירגיש שהוא חלק מסיפור שלם. הינה שתי דוגמאות לחשיבה על מתנות מקוריות. הדוגמא הראשונה היא ללכת על פריטים משוק הפשפשים. תרשמו לעצמכם את השמות של כל מי שיקבל מכם מתנה, חברו לו תכונות אופי או הרגל ונסו למצוא לו מתנה הולמת משוק הפישפשים, זה יכול להיות אפילו משהו סמלי העיקר שיהיה בו הומור. כיוון של מתנות מקוריות יכול להיות סביב מחזור חומרים. תחליטו שהשנה כולם מקבלים מתנות מחומרים ממוחזרים.

מתנות יכולות להתבסס על שילוב של פריטים שעצם החיבור בינם יוצר את המקוריות

ישנם מקרים שאחד ועוד אחד הם לא שניים אלא שלוש. כשרוצים להכין מתנה מקורית החיבור בין מספר פריטים יכול ליצור את הקסם הזה. הינה שתי דוגמאות שמתאימות לראש השנה. הראשונה קשורה במסורת של תפוח ודבש והשנייה קשורה בהתחלות חדשות. בדרך כלל שמים תפוח מזן אחד וכנ"ל דבש. תכינו מארז עם כמה סוגי תפוחים, חפשו דבש יותר מקורי, או כמה סוגים של דבש. באתר אטסי תוכלו למצוא עבודות קראמיות מקוריות. חברו את כולם ביחד למתנה שבה השלם עולה על סך חלקיו. ראש השנה הוא חג שמסמל התחלות חדשות. יומן אישי חדש וריק יחד עם עט מקורית ומעוצבת יכולים ליצור שילוב מרענן.

אינטרנט – המקור לכל המתנות הייחודיות

כאשר אתם ניגשים לתכנן מתנה מקורית, המקור למצוא אותן הוא כמובן באינטרנט. אם הזכרנו יומן ועט. אין לנו ספק שבין המגוון האינסופי באינטרנט תוכלו למצוא גם את המתנות שלכם.