מתנות מיוחדות לראש השנה

ראש השנה למתנות
לידיה לב ארי
לידיה לב ארי
ראש השנה הוא מאותם חגים בהם תקציב המתנות שלכם ממוצה כמעט עד תום. מצד אחד הוא חג קצר למדי, סה"כ שלושה ימים. מאידך כמות הארוחות המשפחתיות אליהן סביר להניח שתוזמנו היא כזאת שאין מצב שלא תצטרכו להשאיר בכל אחת מהן את המעשר הקבוע – את המתנה לחג, השאלה היא אילו מין טיפוסים של קוני מתנות אתם.

מאלו שקונים את הדבר שראיתם ומתאים לתקציב אותו הגדרתם מראש, או שמה אתם מאלו שמשקיעים חשיבה רבה ברכישה של המתנות ואולי בכלל אתם מאלו שמכינים את המתנות שלכם. בכל מקרה במאמר זה נסקור תחום אותו אנו מגדירים כמתנות מיוחדות לראש השנה.החיבור שבין מתנה ייחודית לראש השנה שתתכתב עם המסורת היהודית שכרוכה בחג

ישנם כאלו מבינכם שיעדיפו לתת בחג מתנות שקשורות בראש השנה. אם אנחנו מדברים על הקשר למסורת אנחנו לא יכולים שלא להזכיר ולהרחיב על התחום שנקרא יודאיקה. החיבור שבין מסורת, דת ושימושיות הוא עתיק יומין. מכתרים לספרי תורה דרך מזוזות ועד לכוסות יין ייחודיות. חפצי יודאיקה מיוצרים כבר יותר ממאות שנים. בינם מוצרים שצברו ערך רב במהלך השנים. בעולם קיימים לא מעט אספני יודאיקה. בהקשר של ראש השנה אנחנו מדברים על כלי הגשה עבור המנהג הידוע של הגשת תפוח עם דבש. אם אתם מחפשים מתנה שהיא ייחודית נסו למצוא פריט יודאיקה ייחודי שקשור במנהג זה, אנחנו כבר מזהירים אתכם מדובר במשימה לא פשוטה שדורשת חקירה מעמיקה. אופציה נוספת שקשורה בחיבור למסורת היא בחירה של כלים לצורך טבילת התפוח בדבש, אבל כאלו שיש בהם משהו סמלי אבל לאו דווקא קשורים בחג, נגיד צלוחית ייחודית וכד קטן לדבש.

מתנות ייחודיות הקשורות לראש השנה במובן הרחב של המילה

ראש השנה הוא זמן שקשור בהתחלות חדשות, תקוות לשינוי, ציפייה לעתיד. כאשר אתם מביאים מתנות אתם יכולים להתייחס לאירוע הזה במובן הרחב של המילה. נסו למצוא הקשר סמנטי וסמלי שיחבר בין החג למתנה. הינה כמה דוגמאות שאתם מוזמנים לאמץ לעצמכם. אם תמצאו למשל מפתח יישן בשוק הפשפשים ותמסגרו אותו כמעין מפתח סמלי לפתיחת השנה החדשה. ספרים שקשורים בהתחלות חדשות, בעיקר כאלו שהם אוטוביוגרפים גם הם יכולים להוות מתנה נאה. אם אתם בעניין של מתנות יקרות השמיים הם הגבול, חפשו כרטיסי ברכה עתיקים לראש השנה, יש כאלו שיהיו שווים הון.

ישנם מקרים שראש השנה הוא סתם עוד תירוץ למתנה מיוחדת לאחד האנשים שקרובים אליכם

מצד אחד כאשר אתם לא כבולים להקשר מסוים, קל יותר למצוא מתנה ייחודית. מאידך כאשר הכול מותר גם יותר קשה למצוא מתנה כי בעצם אין לכם מגבלות מלבד התקציב. ובכל זאת הינה כמה רעיונות למתנות ייחודיות שתמיד נעים ומשמח לקבל: אם אתם בעניין של כלים למטבח, חפשו מקבץ של גאדג'טים איזוטרים וארזו אותם למתנה אחת. תגלו איך תוכלו לקנות בקלות מתנה לא ממש יקרה אבל כזאת שתעלה חיוך גדול. דוגמא נוספת יכולה להיות מיניאטורות שונות מאלו שאי אפשר לעשות איתן הרבה חוץ מלהניח אותן על המדף. מאידך, סביר להניח שכל אורח שיכנס הביתה תמיד ישאל למקורן.