מתנות ללקוחות לראש השנה

ושיהיה חג שמח לכולם
יפעת הר-נבו
יפעת הר-נבו
בתור בעלי עסקים אתם נדרשים לשבור את הראש מידי שנה לגבי המתנות אותן תרכשו ללקוחות שלכם. מדובר בהוצאה משמעותית ככל שמדובר ביותר לקוחות. הדבר הראשון עליו אתם נדרשים להחליט הוא תקציב המתנות, הנגזרת של זה מין הסתם היא איכות המתנה הבודדת והשימושיות שלה.ההיבטים השונים שבמתנות ללקוחות לראש השנה

מצד אחד מדובר במנהג שכולם התרגלו לקבל ואי אפשר להתחמק ממנו, אלא אם אתם מוכנים לקחת את הסיכון שיחשבו אתכם לקמצנים או לחילופין יחשבו שמצבכם בכי רע. בהיבט זה כדאי להמשיך במסורת כל עוד כולם משתמשים בה, אנחנו מציעים לכם לא להיות הראשונים שמוותרים עליה.
היבט שני הוא הקשר שלכם מול הלקוחות ועצם הנתינה שבמתנה. אנשים גם אם הם על תקן של לקוחות, אוהבים לקבל מתנות. ככל שתצליחו להעביר דרכן תחושה של יחס אישי כך הערך המוסף שלהן יהיה יותר גבוה, משמעותי וישמש כעוד נדבך במערכת היחסים שלכם עם הלקוחות.
ההיבט השלישי והמשמעותי ביותר קשור במתנות בתור אמצעי שיווקי שאמור להעצים את המסר שלכם. ניתן לראות בקלות את ההבדלים בין מתנות שונות שנותנים גופים שונים, לאו דווקא בהקשר ישיר לעלות המתנות. למשל משרדי פרסום שמנסים תמיד להעביר מסר יצירתי שימצב אותם כחדשנים. מאידך מתנות מבנקים תמיד יראו כמכובדות ושמרניות כחלק מהמסר אותם רוצים להעביר הבנקים.

שימוש במוצר מתאים מתוך קטלוג כדי להעביר את המסר שלכם

אז מה המסר שלכם? קיימים בשוק מגוון גדול של קטלוגים של מוצרי מתנה, רובם ככולם פרי ייצור של חברות בסין. אחרי שהגדרתם לעצמכם תקציב הכולל את הכמות המדויקת של המתנות, הדפסת מסר אישי והמשלוח. נסו לבחור את המוצר שהולם בצורה המדויקת ביותר את התדמית אותה אתם רוצים להציג מול הלקוחות שלכם. חדשנות? יציבות? נדיבות? גמישות? יש לא מעט מוצרים שסמנטית לפחות יכולים להתחבר למסר השיווקי. לדוגמא משקולת ניירות מעוצבת יכולה להתחבר ליציבות. נדיבות יכולה להתחבר למתנה שמורכבת מהרבה פריטים. כשמדובר בחדשנות השמיים הם הגבול כשמדובר בכמות הגאדג'טים שממלאים את שוק המתנות. אגב סביב הערך הומור אפשר ממש לחגוג, למשל דיסק און קי בצורות שונות ומשונות.

פיתוח מוצר ייחודי בתור מתנה

מצד אחד לפתח מוצר ייחודי בתור מתנה יכול להשתמע כמשימה מסובכת, קשה וגם די יקרה. אז זהו שנכון להיום יש טכנולוגיות בהן ניתן להשתמש לצורך ייצור בסדרות קטנות, לדוגמא חיתוך בלייזר או הדפסה תלת ממדית. אם תצליחו לפצח את העניין שיחקתם אותם ממש בגדול. דוגמא למסורת רבת שנים הכרוכה במתנות ייחודיות, היו לוחות השנה של חברת ישקר שתמיד צפו מעל הממוצע של השוק, לא רק בגלל השקעה מופרזת כמו בגלל חשיבה מעמיקה על חדשנות עיצובית. גם אם אתם בעלי עסק קטן ותקציב מוגבל, מקוריות יכולה לבוא על חשבון עלויות ייצור. אם אתם בעלי ידי זהב ותחביב שקשור בכך, חשבתם להכין לבד את המתנות שלכם. אין ספק שהלקוחות שלכם ידעו להעריך את זה. אם יש לכם כמות לא גדולה של לקוחות, נסו להתאים מתנה אישית לכל לקוח או לפחות לכל קבוצה של לקוחות.