מתנות לראש השנה

ראש השנה הוא חג מיוחד שמסמל התחלה
לידיה לב ארי
לידיה לב ארי
ראש השנה הוא אחד החגים בהם אתם נוהגים להיפגש, לארח ולהתארח אצל קרובי משפחה: ההורים שלכם, אחים ואחיות, בני דודים אבל גם חברים קרובים. כאשר אתם מגיעים להתארח, נהוג להביא מתנה. עוד בסיפורי התורה מוזכרות תשורות אותן הביאו בחגים שונים. משם התפתחה לה המסורת וברבות השנים הפכה למשהו שיש בו נופך אישי מובהק. שלאו דווקא קשור בחג.המסורת שעומדת מאחורי הבאת מתנות בראש השנה

כשמדובר בראש השנה בפרט וחגים בכלל ישנם כמה כיוונים וגישות לבחירה של מתנות:
הגישה הראשונה לבחירת מתנות לראש השנה גורסת שהמתנות אותן מביאים, צריכות להיות בעלות קשר ישיר לחג עצמו.
כשמדובר בראש השנה ישנה המסורת של הגשת תפוח בדבש כסמל לתקווה לשנה חדשה ומתוקה. על בסיס מסורת זאת פותחו כלים ייעודיים שהם חלק מעולם שלם של יודאיקה. אם אנחנו כבר מזכירים את המושג הזה, קחו בחשבון שעומד מאחוריו עולם שלם של מוצרים שמעוצבים, מתוכננים ומיוצרים בהתאם לרוח היהודית. אתם יכולים למצוא בחנויות יודאיקה פריטים במראה מסורתי וקלאסי מיוצרים מכסף. לחילופין תוכלו למצוא מוצרים בעיצוב מודרני, עדכני במגוון חומרים לא שגרתיים כגון, קרמיקה, זכוכית ואפילו פלסטיק. עצתנו לכם להיכנס לחנויות מוזיאון בהם ניתן למצוא מתנות ייחודיות ברוח יהודית מודרנית

הגישה השנייה לבחירת מתנות לראש השנה, לוקחת את המסורת צעד אחד קדימה ומתייחסת לחג במימד היותר רחב. אנחנו מדברים על אירוע שמסמל התחדשות, התחלה, תקווה לשינוי ושיפור. ברוח זאת ניתן למצוא מתנות שיש להן קשר תוכני למושגים אלו. זה יכול להיות ספר אם מסר של תקווה והתחדשות, או אלבום תמונות עם קשר מובהק להתחלות, נניח ספר של צילומי טבע.

הגישה השלישית גורסת כי ראש השנה הוא עוד תרוץ נפלא להביא מתנה לאנשים קרובים ואהובים. כאן השמיים הם הגבול והמתנות יכולות להיות מהבושם החדש שרק הגיע לסופר פארם, דרך תכשיט אופנתי ועד למכשיר חשמלי שאתם יודעים שהמארחים שלכם ממש משוועים לכזה. כל עוד בבחירת המתנה אתם רואים לנגד עינכם את הצד השני, מן הסתם תקלעו למטרה ותצליחו לגרום לעונג ושמחה למארחים שלכם.

התקציב אותו תצטרכו להכין לצורך רכישת מתנות לראש השנה

כשמדברים על תקציב לרכישת מתנות השמיים הם הגבול, מצד אחד כיס עמוק יכול לבוא על חשבון ההקדשה האישית של המתנה. סביר להניח שנניח פלזמה ענקית תגרום לסיפוק גדול לאדם שקיבל אותה. מאידך אם הכיס שלכם מאוד עמוק והצד השני מודע לכך, זה לא פותר אתכם מלתת את התחושה החמקמקה הזאת שתהפוך את הפלזמה הנחשקת למוצר אישי. זו יכולה להיות האריזה הייחודיות, או סרטי דיוידי היתוליים שהכנתם במיוחד עבור מקבל המתנה. מאידך גם מתנה קטנה אבל מאוד ייחודית ואישית בייחוד אם עשויה בעבודת יד, יכולה להוות המתנה המושלמת, כזאת שתאפיל על היקרה שבמתנות. לדוגמא קופסת תכשיטים כזאת שרואים עליה בקלות את ההשקעה העצומה בשעות עבודה ובמחשבה יצירתית מקורית.

ריבוי של מתנות לחג

לפני שאתם עומדים לרכוש מתנה, חישבו היטב על כמה מתנות מדובר, כמה פעמים תתארחו ואצל מי. האסון הגדול ביותר שיכול קרות לכם זה שמי מבין המארחים ייעלב מכם. חישבו היטב על חלוקת תקציב המתנות, כזה שהצד השני יוכל לראות אותו.