מתנות מקוריות לפסח

הפסח הזה אתם מביאים מתנות מקוריות
לידיה לב ארי
לידיה לב ארי
עוד פסח עומד להגיע, אנחנו מדברים על מגה חג כשמדובר במתנות, יהיו לכם כל הרבה הזדמנויות להביא מתנות. להורים, אחים, חברים וכמובן לילדים. יש בחג הזה התכנסות של כמה גורמים שהופכים אותו לחג כל כך משמעותי מבחינת מתנות.איזה מתנה כדאי להביא לחג הפסח?

קודם כל מדובר במסורת ארוכת יומין, חוץ מזה זהו חג ארוך במיוחד שמעצים את ההזדמנויות והמפגשים בהם תהיה לכם ההזדמנות להביא תשורות לאנשים שאתם אוהבים. פסח הוא גם ובעיקר חג של ילדים. מצד אחד אין לימודים למשך כמעט שלושה שבועות, ויש את העניין האפיקומן והמסורת שעליה הוא מתבסס. החג הזה החלטתם להביא מתנות מקוריות ואיכותיות. הנה כמה רעיונות למתנות מקוריות לפסח.

קודם כל תכינו רשימה של מקבלי המתנות

כמה שיותר זמן לפני, שבו ותכינו רשימה של אנשים להם תצטרכו להביא מתנות, ככל שהרשימה תהיה יותר מקיפה כך הסיכוי שתופתעו יהיה יותר קטן. אחרי שיש לכם מסך מלא ברשימה שמית, הכינו סדרי עדיפויות, מי לפני מי, מי נעלב ממה, מה כל אחד אוהב. עכשיו שיש לכם רשימה ואילו מתנות אופציונאליות אפשר להביא, חישבו על התקציב. תתחילו לשים מספרים על הנייר ותראו לאיזה מספר אתם מגיעים. כשיש לכם את זה. תבחנו את עצמכם כמה באמת אתם מסוגלים לשים בצד לטובת תקציב המתנות שלכם.

מתנות שהן חלק ממסורת לעומת מתנות שלא ממש קשורות במסורת

כאשר אתם רוכשים מתנות לפסח, בעיקר להורים או למארחים של הסדר אתם יכולים ללכת בכיוון של מתנות מסורתיות, כאלו שישתלבו בסדר כדוגמת כוס לאליהו הנביא, או הצלחת עליה שמים את המרור. כשאנחנו מדברים על מתנות מקוריות בהקשר של מסורת, אנחנו מתכוונים ליודאיקה מודרנית. אותה ניתן בעיקר למצוא בחנויות שמוכרות פריטי עיצוב לדוגמא, חנויות מוזיאון שונות. מאידך, ניתן כמובן לקנות מתנות שאין בינם לבין מסורת כמעט כלום, יחד עם זאת הן מתכתבות עם המפגש המשפחתי לסדר, לדוגמא סט שולחני מפואר. פה השמיים הם הגבול. ניתן למצוא כיום סטים שלמים וחלקי סטים במגוון עצום של סגנונות. כשמדובר במתנות מקוריות בהקשר זה, הכוונה היא למצוא ייצרן קטן. או קרמיקאית שתכין עבורכם סט מיוחד. כזה שלא תמצאו אצל אף אחד אחר.

קונספט אחיד למתנות אותם תביאו לכולם

אחד הדרכים להתמודד עם מבול המתנות אותם תצטרכו לתת, הוא ללכת על קונספט אחיד, מעין סיפור מסגרת שעל פיו תגזרו את כל הרכישות. לדוגמא הומור, התחדשות או מחזור. אם ניקח את המילה הומור תראו שאפשר לבנות סביבו עולם שלם של מתנות, מכלים לשולחן שיש בהם משהו הומוריסטי, דרך ספרים שקשורים בהומור ועוד. כשמודבר במחזור, בימים אלו שאיכות הסביבה הוא נושא שלא יורד כמעט לרגע מהשיח הציבורי, השמיים הם הגבול. ניתן למצוא מתנות שמבוססת על חומרים שמוחזרו כדוגמת תכשיטים או כלי בית.

כדי להגדיל את היצע המתנות הפוטנציאליות חפשו אותן באינטרנט

מתנות מקוריות הן גם תוצר של חיפוש ותחקור, המקום שהכי נכון אבל בעיקר גם נח לעשות את זה, הוא כמובן האינטרנט. סביר להניח שאם תכתבו באנגלית, מתנות ממוחזרות תגלו עולם שלם, עשיר ומפתיע. בחלק גדול מהמקרים ישמחו גם לשלוח לכן אותם ארצה.