מתנות לפסח לילדים

פסח הוא חג הילדים
לידיה לב ארי
לידיה לב ארי
אין ספק שמבין כל חגי ישראל, פסח הוא החג עם הכי הרבה משמעויות היסטוריות, חג עם מסורת, אין גם ספק שפסח הוא חג הילדים. החל מהחופשה הארוכה שנלווית אליו, דרך המסורת האפיקומן שהפכה עם השנים למתנות לכולם ולא רק לאלו מבין הילדים שבאמת מצאו את האפיקומן.איך בונים תקציב מתנות לילדים בפסח

כאשר יש מפגש משפחתי עתיר בכמויות של ילדים, נשאלת מי בעצם יקנה לכולם את האפיקומן. בדרך כלל זה הסבא וסבתא אבל לא תמיד. כאשר ישנה כמות גדולה של ילדים במשפחה מתחלקת בדרך כלל האחריות בין כולם. חשוב שיהיה תאום צפיות ולא יהיו הפתעות שיגרמו לתקציב המתנות להתנפח. חשוב גם שלא תהיה אפליה ופתאום חלק מהילדים ימצאו את עצמם מקופחים. אנחנו מציעים לדבר ולסגור את העניינים בין המבוגרים עוד לפני החג. או שתרכשו מתנות משותפות, אופציה נוספת היא שהילד שנמצא את האפיקומן יקבל משהו בנוסף, למרות ששאר הילדים גם הם יקבלו מתנה. בכל מקרה תכינו בצד תקציב מתנות מסודר מראש.

מתנות קטנות לעומת מתנות גדולות

ילדים אוהבים מתנות, כיום כשעולם הגאדג'טים עתיר הזדמנויות, השמיים הם הגבול ומה שבאמת קובע זה עומק הכיס. יחד עם זאת גם מתנות קטנות יכולות להיות הפתעה נעימה. ככל שתחקרו ותחפשו יותר כך הסיכוי שתוכלו להפתיע. אתם יכולים ללכת על מתנה גדולה ויקרה, לחילופין אתם יכולים פגוע בול עם סדרה של מתנות קטנות כגון ספר + אפליקציה לאיפון + חוויה משלימה במהלך החג.

מתנות שהן כיף טהור לעומת מתנות שהן גם עם ערך מוסף

אם תשאלו ילד ממוצע מה הוא רוצה, סביר להניח שהוא לא ירוץ ויגיד לכם שהוא רוצה ספר או מתנה אחרת שיש לה ערך מוסף חינוכי. בתור הורים לא בהכרח תאהבו את הבחירות שלו. מאידך כאשר אתם רוכשים מתנות אתם מאוד רוצים שהוא ייהנה מהן. המפתח מבוסס על דיאלוג, שמביא לפשרה או ויתור מאחד הצדדים. לדוגמא: משחק שיש בו ערך מוסף כדוגמת הרובוטים של לגו, או מוצרים אחרים שיש בהם אלמנט של לימוד והעשרה.

מתנות מיוחדות לילדים

ילדים הם קבוצה יחסית הומוגנית, לא פשוט למצוא את הצד המיוחד שבהם, כאשר כולם רוצים מה שיש לחברים שלהם. מצד אחד אתם לא רוצים לתת להם להרגיש שונים ולכן מן הסתם תקנו מוצרים שלכולם יש, מצד שני נסו לחבר ולפתח אצלם אישיות שונה דרך המתנות. מצד אחד קונסולת משחקים אבל מצד שני עוד משחק עם ערך מוסף שאין לכולם. יכול להיות שהמתנות המיוחדות יגדילו את התקציב שלכם, מאידך לטווח ארוך הם יעזרו לכם להביא את הילד למקום שגם אתם תרגישו בו יותר נוח.

מתנות שהן מוצר לעומת מתנות שהן חוויות

משפט ידוע אומר שמוצרים לא הופכים את בני האדם ליותר מאושרים, מאידך חוויות כן עושות את זה. עצתנו היא לנסות לשכנע את הילדים לכיוון של מתנות יותר חווייתיות. לדוגמא בפסח הזה כולם הולכים לעשות טיסה בשמי הארץ בתור מתנה או לחילופין כל מי שבגיל המתאים מקבל צלילת ניסיון בתור מתנה לפסח.