מתנות ליום העצמאות

יום העצמאות חג של היסטוריה קרובה
לידיה לב ארי
לידיה לב ארי
יום העצמאות הוא החג עם המסורת והיסטוריה הכי קצרות שיש. לכן כשמדברים על מתנות ליום העצמאות אתם עוצרים לרגע וחושבים מה בעצם אפשר להביא מתנה ליום העצמאות? למה זה מתחבר. מאיפה להתחיל? החלטנו לעשות לכם סדר בראש, כזה שיעזור לכם להעביר את החג הקצר והחגיגי הזה עם מתנות ראויות כאלו שיזכרו אותן.מתנות לפיקניק המסורתי

כשמדברים על יום העצמאות בשנים האחרונות, מדברים על פיקניק, מנגל, ברביקיו, מסיבת חצר, ארוחה על האש. בעצם כולן אותו הדבר רק בשמות ומיקומים שונים. בסוף היום, יש באמצע מן מתקן כזה שעולה ממנו הרבה עשן וכמה גברים עומדים ומנפנפים. כשמדובר במארח, מין הסתם אתם צריכים להביא לו מתנה. האמת היא שבשנים האחרונות, עולם המנגלים הפך להיות עולם שלם מלא אביזרים, לפני יום העצמאות מתמלאים העיתונים ואתרי האינטרנט, פרסומות שכל תכליתן למכור לכם את עולם המנגלים מכאלו קטנים וניידים ועד ממש למטבחי נירוסטה ניידים בהרבה מאוד אלפי שקלים. כשמדובר על מתנה שהיא מנגל, צריכה להיות סיבה ממש טובה להביא כזה, שלא לדבר על כיס עמוק במיוחד. מצד שני להביא סינר עם טקסט מגניב למארח זה כבר משהו שיעורר חיוך אצל כולם. אגב באמצע קיים עולם שלם של אביזרים שמנגליסטים מקצועיים ישמחו לקבל.

מתנות של נוסטלגיה ליום העצמאות

לפני או אחרי הסטיקים של יום העצמאות, מדובר גם בחג לאומי כזה שמלווה בהיסטוריה צעירה שכבר הצליחה לייצר נוסטלגיה.שסביבה מתקיים לו עולם קסום של מתנות של פעם, מקופת קרן הקיימת כשהיינו ילדים, דרך ספרי ילדות, אלבומי ניצחונות ממלחמת ששת הימים, אביזרים מלפני קום המדינה. אלו מתנות שדורשות חיטוט רגלים בין חנויות יד שנייה וחנויות ענתיקות, יחד עם זאת עצם השיטוט הוא כיף גדול ואם תצליחו לצוד מזכרת שכזאת היא בהחלט יכולה להיות מתנה נפלאה לאיש המתאים שידע ליהנות ממנה. אנחנו ממליצים בחום, אין ספק שהמאמץ שווה.

מתנות של מוסיקה ישראלית

יום עצמאות הוא חג שכולו מוסיקה ישראלית, זה מתחיל ביום הזיכרון אבל גם גולש לתוך החג, זה הזמן למתנות שהן כולן מבוססת על מוסיקה מקומית עכשווית ונוסטלגית. יום העצמאות הוא יום מצוין לטובת פרגון לזמרים ישראלים. כל אחד וטעמו הוא, העיקר שזה יגמר בדיסקים או ספרי שירים. אם אתם חושבים על מתנה ואתם רוצים להפוך אותה ליותר מקורית, חישבו על אוספים או לחילופין על כמה דיסקים. אופציה נוספת יכולה להיות שילוב של דיסקים וספרי שירים. לדוגמא דיסק וספר של המשורר או משוררת שכתבה את השירים כדוגמת רחל או עלי מוהר ודיסק של יוני רכטר שמבצע אותו בכישרון רב.