מתנות לוולנטיין

10 מתנות לוולנטיין

מקורו של השם וולנטיין והמסורת שמאחוריו

ב-14 לפברואר מידי שנה חוגג העולם הנוצרי המערבי את יום האהבה. החג נקרא על שם ולנטינוס הקדוש. האגדה מספרת שהיה משיא בסתר זוגות אוהבים בתקופת הקיסרות הרומית. עם השנים הפך היום הקדוש הזה למועד הרשמי של חג האהבה. בתור ישראלים ויהודים אתם חוגגים את חג האהבה בט"ו באב. יחד עם זאת עקב העלייה הרוסית והחשיפה הגדולה לנעשה בחו"ל הפך וולנטיין לחג אהבה שני. היתרון הגדול שלו בכך שהוא נחגג בחורף. מה שמעשיר את חווית הזוגיות ומכניס פנימה תפאורה חורפית שיש בה שונות מהחג היהודי אותו אתם מציינים בשיא החום של אוגוסט.

אילו אירועים מתרחשים בוולנטיין

בגלל ההקשר הלועזי של וולנטיין ישנן לא מעט מסעדות, בארים ומועדונים שהפכו את היום הזה ליום מיוחד שבו עושים אירועים מיוחדים, כגון מסיבות וארוחות ערב מיוחדות. לא מעט פעמים נבנים תפריטים מיוחדים ליום הזה. יש אווירה מיוחדת שכרוכה בעובדה שיום זה נחגג בכל רחבי העולם.

אלו מתנות נהוג לרכוש בוולנטיין

יום הוולנטיין מעבר לכל דבר אחר, הוא יום של פרחים, הרבה פרחים. יצואני הפרחים בישראל מתכוננים חודשים מראש ליום שבו אירופה הקרה, קונה פרחים בלי הכרה. זרי ורדים אדומים בכל הגדלים האפשריים. ומה הולך מצוין עם פרחים, שוקולדים כמובן. אריזות מתנה גדולות ועשירות, פרלינים מכל הסוגים. אנחנו מדברים על הטופ של הטופ. זר של עשרות ורדים בנוסף לאריזה מלאה בפרלינים מגרים ומתוקים. זה ממש לא מקורי, אבל גורם לאושר גדול. בייחוד עם לצד זר הפרחים ואריזת השוקולד, ישנה גם ברכה אישית שכולה מלאה אהבה. מסתבר שכשמדובר על שוקולד ופרחים השמיים הם הגבול וניתן למצוא מגוון עצום של מתנות שמתבססות על שניהם. סלסילות גדולות, אריזות מתנה מעץ, סרטים צבעוניים, מגוון עצום של ברכות ועוד.

איפה ניתן למצוא מתנות לוולנטיין באינטרנט

כשמדובר בזרי פרחים ובשוקולד, המגוון הגדול ביותר נמצא ברשת האינטרנט. האמת היא שגם הכי נח לקנות זרים ושוקולדים ברשת. אתם נכנסים לגוגל ופשוט כותבים מתנות לוולנטין, מגוון האתרים שיעלה מולכם יהיה מאוד גדול, אנחנו מציעים לכם גם לעשות חיפוש לפי תמונות, מה שיאפשר לכם להגיע מהר מאוד למשהו ספציפי שמצא חן בעינכם. התמונה כמובן תוביל אתכם ישירות לאתר האינטרנט שמוכר אותה. אחרי שבחרתם מתנה ניתן להזמין אותה ישירות מהאתר, כך שתגיע בדיוק ביום המתאים.

מתנות לוולנטיין בעולם האמיתי

בשונה מהאינטרנט, בעולם האמיתי, תצטרכו לכתת רגלים בין שתי חנויות שונות. הראשונה חנות הפרחים, בה תרכשו זר פרחים או שפשוט תזמינו בטלפון. החנות השנייה היא כמובן חנות בוטיק שמוכרת שוקולדים בבודדים. כשמדובר בתשוקה לשוקולד, רצוי לחפש חנות ייחודית ואיכותית ולא לגשת לאחת מרשתות השיווק שמוכרות מוצרי מדף מוכרים ורגילים.

אופציות נוספות לוולנטיין

עד כאן סקרנו את האופציה המוכרת. אבל בנוסף מקובל גם לרכוש מתנה עיקרית מתכשיט יקר ערך ועד סופשבוע בחו"ל האמת היא שכשמדובר על מתנות ליום האהבה השמיים ועומק הכיס רק הם שיהוו את הגבול למתנה.

  • שיר אהבה אישי שנכתב על ידי משורר – ספרו למשורר שלנו פרטים על הבחורה והוא ידאג תמורת סכום סמלי של 150 ש"ח לכתוב שיר אישי מרגש
  • מאפה בצורת לב – השף פטיסייר שלנו מכין מאפה טעים ובריא בצורת לב. מאוד מומלץ כמתנה לוולנטיין. יום האהבה לא היה מתוק כל כך!
  • מיני שמפנייה – אפשר לקנות בקבוק שמפנייה מפנק ליום האהבה. דרך מאוד רומנטית לחגוג יום זוגיות יחדיו. כמובן שזה גם משכר. אפשר לקנות גם בקבוק קאווה זול יותר.
  • עגילי לבבות – אם אתה מחפש מתנה קצת קיטשית אבל מרגשת תקנה לה לוולנטיין עגילי לבבות מעוצבים של גראס.
  • טבעת אהבה – טבעת זו עשויה בעצם משתי טבעות ממתכת שרותכו יחדיו. זה משדר אהבה וביחד.
  • לוח שנה מצולם – בכל חודש שימו תמונה משותפת שלכם ותלו מעל המקרר. זה יתן תזכורת רומנטית לאהבתכם.
  • ויסקי – אם את מחפשת מתנה בשבילו לוונלנטיין תקני לו בקבוק ויסקי איכותי
  • שוקולד מקס ברנר – תסמכו על מקס ברנר להכין כל מיני מנעמים משוקולד איכותי ליום וולנטיין. העטיפה חשובה כמו השוקולד.
  • פרלינים טעימים וגלידה ליום האהבה – למרות החורף אפשר להתפנק עם גלידה איכותית
  • זר ורדים לבנים. איזה ריח ואיזו רומנטיקה!