מתנות ליום האהבה

יום האהבה - היום האולטימטיבי למתנות
ג'ניפר קדמי
ג'ניפר קדמי
אין ספק כי יום האהבה הוא היום שבו הכי כיף לקנות בו מתנה, לא מדובר בסדרה של מתנות כמו בחגים או לחילופין מתנות לילדים אותם לא תמיד ניתן לרצות. ניתן לנתב את כל האינטימיות שביחסים במתנה של יום האהבה. בכלל כל היום הזה הוא בעצם מתנה אחת גדולה, הכל תלוי איך אתם תופסים את זה ואיך תהפכו אותו לבלתי נשכח.התקציב למתנה ביום האהבה

אחד הדברים הכי עדינים שקשורים ביום האהבה כרוך בתקציב למתנה. מצד אחד אתם צריכים לשאול את עצמכם מה המטרה של המתנה. נטו אהבה, או אולי גם קצת רצון להרשים. אתם צריכים לשאול את עצמכם אם אתם חושבים לבד על התקציב או שיום האהבה הוא חג משותף שבו שני הצדדים לוקחים אותו במשותף כולל את עניין התקציב.

מתנה זוגית לעומת מתנה לאהובה

יום האהבה יכול להיות יום של מתנה משותפת או לחילופין יום שבו תרכשו לאהובתם מתנה ייחודית עבורה כגון תכשיט יקר. אם מדובר על מתנה משותפת לדוגמא רכישה של מוצר יקר כגון תנור שפים איכותי. ההחלטה על מתנה משותפת או מתנה לבת או בן הזוג מבוססת על מערכת היחסים כפי שיהיה לה ביטוי גם ביום האהבה.

מתנה שהיא חוויה לעומת מתנה שהיא מוצר

הפתרון הכי קל כאשר רוכשים מתנה ליום האהבה הוא להיכנס לאחת מחנויות התכשיטים ולקנות ענק יהלומים או צמיד טניס עתיר יהלומים קטנים. מאידך בתקציב הזה ניתן לרכוש חוויה גדולה זוגית או בודדת, לדוגמא קורס סקיפרים, או סדנת בישול איכותי באיטליה. המחיר הוא די דומה לעומת זאת על החוויה תוכלו לדבר עוד הרבה זמן. ידוע שחוויות גורמות לאושר, מוצרים לא בהכרח.

מתנה שהיא שובר לעומת מתנה שהיא הפתעה

כאשר אתם קונים מתנה ליום האהבה, האינסטינקט הבסיסי הוא לגשת ולקנות מתנה שהיא הפתעה. יש נשים וגברים שלא בהכרח ייהנו עד הסוף ממתנה כזאת. יש אנשים שהכי נהנים לקנות לעצמם את המתנה. חשוב שתהיה מספיק פתיחות אצל בני הזוג כדי ליהנות גם בסיטואציה כזאת, שבה לדוגמא מחליטים במשותף על תקציב בזבוזים ליום האהבה. אגב חווית הרכישה יכולה להיות משותפת כחלק מהטקסים של יום האהבה. נגיד מתחילים את הבוקר בארוחה מפנקת, ממשיכים אותו בשיטוטים בשוק הפשפשים, ממשיכים לסיבוב קניות בקניון יוקרתי, בצהריים ספא, מנוחה והופעה או ארוחת ערב מפנקת במסעדה יוקרתית.

מתנות מיוחדות ליום האהבה

כשמדובר במתנות מיוחדות ליום האהבה השמיים ועומק הכיס רק הם הגבולות היחידים שיגדירו את המתנות ועד כמה הן יהיו מיוחדות. מאידך האתגר הגדול הוא להפוך את יום האהבה ליום של מתנות מיוחדות אבל כאלו שנרכשות בתקציב מוגבל. אתם וודאי מכירים את המשפט המפורסם להוציא לימונדה מהלימון. אז איך עושים את זה נכון? קודם כל הולכים על תיאום ציפיות, מגדירים תקציב משותף, נותנים בו פתח למתנות משותפות, חוויות משותפות אבל גם מאפשרים בו מקום למתנות מיוחדות. צריך שתהיה שם הרבה פתיחות ואינטימיות במערכת היחסים כזאת שתדע להחיל מתנה קטנה שהיא עבודת יד או ספר משומש עם ריח של פעם בתור מתנה מיוחדת.