מתנות לחנוכה לילדים

חנוכה הוא אחד החגים הכי אהובים על ילדים
לידיה לב ארי
לידיה לב ארי
יש כמה סיבות בגללן ילדים כל כך אוהבים את חנוכה, קודם כל זה חג של מתנות בגלל המסורת של דמי חנוכה, חוץ מזה חנוכה הוא חג של מתוקים, וילדים מתים עליהם, תחשבו – סופגניות, לביבות. עוד לא נולד הילד שיגיד לא לאחד משני המתוקים הללו. חוץ מזה יש את העניין של הדלקת הנרות וכל הטקס שקשור בזה. חנוכה הוא גם חג של משחקים סביב הסביבונים.המסורת של דמי חנוכה

דמי חנוכה או כפי שהם נקראו פעם מעות חנוכה היא מסורת ותיקה למדי, עוד הסופר שלום עליכם כתב ספר ילדים שנקרא מעות חנוכה. בכל מקרה נכון לשנים האחרונות 74% מהיהודים בישראל נוהגים לתת דמי חנוכה בגובה של 160 ₪ בממוצע לכל ילד. וכשמדובר במשפחה של שלושה ילדים שהם עדיין בגיל המתאים מדברים על הוצאה של קרוב לחמש מאות ₪ כמובן שישנן משפחות בהן הסכום שניתן הוא הרבה יותר משמעותי.

האם לתת סכום כספי או פשוט לקנות מתנה

נשאלת השאלה אם ראוי לתת סכום כספי או פשוט לקנות מתנה. בחלק גדול מהמקרים נהוג לתת סכום כספי כשהילד אוסף אותו יחד עם הסבא וסבתא, עד שהוא צובר סכום משמעותי איתו הוא יכול לרכוש מתנה משמעותית. מאידך יש הורים שמעדיפים ישר לרכוש מתנה הולמת. בייחוד כשמדובר במתנה יקרת ערך כגון קונסולת משחקים או טלביזיה לחדר הילדים.

אילו מתנות רוכשים לחנוכה

כשרוכשים מתנה לחנוכה השמיים הם הגבול, זה יכול להתחיל עם משחק למחשב, בובה אם מדובר בילדה וזה יכול להגיע אפילו עד מחשב חדש או טלביזיה לחדר הילדים. אין קווים מנחים אמיתיים כאשר רוכשים מתנה בתור דמי חנוכה.

היכן ניתן לרכוש מתנות משתלמות בתור דמי חנוכה?

אם אתם מחפשים מתנה מעניינת בתור דמי חנוכה, כזאת שהילד שלכם לא יפסיק לדבר עליה, ישנם מקומות מלבד החנויות הרגילות בהן ניתן למצוא מתנות שוות. אנחנו מדברים על אתרי אינטרנט מכל רחבי העולם. ישנם למשל אתרים סיניים בהם ניתן למצוא צעצועים עם שלט רחוק במחירים ממש נמוכים. להבדיל באתר כמו אמזון ניתן לרכוש מגוון עצום של מתנות מכל הסוגים ולכל הגילאים. בחלק גדול מהמקרים המחירים יהיו יותר נמוכים מאשר בארץ.

האם צריך לרכוש מתנה חינוכית או ללכת עם רצונותיו של הילד

כאשר אתם קונים מתנה לילד, הוא יודע בדיוק מה הוא רוצה. השאלה היא איך מכוונים אותו למקום שבו גם אתם תרגישו טוב עם המתנה, כי יהיה בה מרכיב חינוכי או לכל הפחות לא מאוד אלים. קודם כל אסור לכפות על הילד, חוץ מזה נסו למצוא מתנות שיש בהן מרכיב חינוכי אבל כיפי. לדוגמא משחקי הרכבה שהתוצר שלהם רובוטים. מצד אחד הילד יעסוק בהרכבה, יהיה שם תהליך חשיבה ואולי גם שיתוף עם מבוגר, מאידך זה עדיין לחלוטין משחק שהוא הרבה מאוד פאן.