מתנות לחנוכה

חנוכה חג עם הרבה מסורת
לידיה לב ארי
לידיה לב ארי
ללא ספק, חנוכה הוא אחד החגים הכי כיפיים שיש, האור שמפיצים הנרות, הסופגניות, הלביבות, אווירת החורף של חנוכה, הקרבה לחג המולד. דמי החנוכה לילדים וחופשת החנוכה. כל אלה הפכו את המסורת למשהו שכולם מתחברים אליה גם אם מדובר בחילונים גמורים.חנוכה חג של מתנות לילדים

חנוכה הוא קודם כל חג שבו נותנים לילדים דמי חנוכה, מסורת ארוכת שנים שהפכה את החג לאחד האהובים על הילדים. חודשים לפני הם יבואו אליכם עם רשימה של מתנות אותם הם רוצים לממש באמצעות דמי החנוכה. מפלייסטיישן חדש, דרך משחקי מחשב ועד לאייפון מהניילון. כל אחד ועומק הכיס שלו. כשאתם חושבים על דמי חנוכה רצוי שתכינו תקציב מראש שהוא נגזרת של היכולות שלכם מול כמות הילדים להם אתם צריכים לרכוש מתנה, השאלה אם אתם צריכים להביא מתנה גם לילדים במשפחות שם תתארחו במהלך החג. הנוהג הוא להביא מתנה קטנה מכיוון שאת רוב התקציב אתם שומרים לילדים שלכם.

חנוכה חג של חנוכיות

אין הרבה חגים במסורת היהודית בהם עצם העיסוק באביזרים יש בו הרבה פאן. החנוכה הוא בדיוק חג שכזה. החנוכייה שהיא האביזר המרכזי בחג, היא מוצר יפה שיש לו מקום של כבוד במסורת היהודית. מצד אחד יש בה פונקציונאליות ברורה ומובהקת, מאידך קל מאוד למצוא מגוון עצום של חנוכיות במגוון עצום של מחירים.

החנוכייה, פריט יודאיקה נחשב

חנוכייה היא פריט יודאיקה שקיים אלפי שנים, ישנם אספנים שה עיקר עיסוקם ויש פריטים כאלו שערכם לא יסולא בפז. אם התמזל מזלכם יש סיכוי שנתקלתם בחנוכייה יקרה במיוחד, כזאת שעוברת מדורי דורות במשפחה שלכם. כאשר תגיעו להתארח אצל חברים גם אם הם חילוניים לא שומרי מסורת יש סיכוי גבוה שחנוכייה שווה תתקבל בברכה בתור מתנה לחנוכה.

היכן מוצאים חנוכיות לרכישה

ישנם כמה מקומות בהם תוכלו לרכוש חנוכיות. קודם כל בחנויות שעוסקות בתשמישי קדושה. כחלק מהפריטים שקשורים במסורת היהודית. ישנן חנויות שמוכרות מוצרי יודאיקה ופרטי כסף, סביר להניח שתוכלו למצוא שם חנוכיות בעיצוב קלאסי. בחנויות שמוכרות פרטי עיצוב תוכלו למצוא חנוכיות בעיצוב מודרני עכשווי שעוצבו ע"י אומנים ישראלים שונים, חנוכיות צבעונות ממתכת או קרמיקה. ובהמשך לכך מן הסתם תוכלו למצוא לפני החנוכה, פריטים כאלו בסטודיו של יוצרים פרטיים. חיפשו מהיר באינטרנט תחת המושג חנוכייה יביא אתכם להרבה מקורות מידע. רצוי שתעשו זאת תחת מנוע חיפוש תמונות שיקל כליכם את החיפוש ויביא אתכם ישירות לאתרים בהם מגוון של חנוכיות.

סביבונים בחנוכה

הסביבון הוא אומנם פריט משני ליד החנוכייה, יחד עם זאת גם לו מקום של כבוד בעולם היודאיקה המסורתית והמודרנית. בייחוד אם הוא מיוצר מחומרים יקרי ערך כדוגמת ציפוי עמוק של כסף עם חריטות מתאימות.