מתנות לקריסמס

קריסמס חג של שמחה ושפע
לידיה לב ארי
לידיה לב ארי
הכריסמס הוא חג של שמחה ושפע, חג צבעוני ואסתטי במיוחד. אין הרבה חוויות כיפיות כמו להסתובב בערי בירה ברחבי העולם כמה ימים לפני הכריסמס. השילוב הזה של שלג, כבישים נוצצים ורטובים, תאורה צבעונית בכל הרחובות, עצי אשוח שעליהם כדורים צבעונים ניבטים מכל חלונות הראווה של החנויות.

עוד מתנות
מקור חג המולד

לפי המסורת הנוצרית, ישו בין מרים נולד ב25 לדצמבר. יום הולדתו של אבי הנצרות הוא חג המולד. זהו החג הכי פופולארי בקרב הנוצרים בכל רחבי העולם בלי קשר לזרמים השונים. החג נחגג במשך כשבוע עד אחרי תחילת השנה האזרחית. הכריסמס הוא החג שעשו עליו הכי הרבה סרטים, שירים וסיפורים. כך שאת התחושה של מה זה החג הזה ניתן לקבל גם אם אתם עצמכם לא חוויתם אותו כנוצרים אלא מכסימום כצופים בסרט או סדרת טלביזיה רלוונטית.

כל אלו ביחד הפכו את כריסמס למופע חד פעמי מפעים. גם בבתים עצמם ניבטים עצי האשוח כשעליהם תלויות המתנות או לפחות כרטיסי הברכה, כריסמס הוא חג של הרבה מוסיקה מסורתית שמתנגנת ברקע כאשר המשפחות או החברים מתכנסים ביחד לארוחת החג המסורתית.

בכריסמס כולם מביאים מתנות לכולם

כשמשפחה נוצרית ממוצעת נפגשת בכריסמס, כולם מביאים מתנות לכולם. וזה בשונה ממתנות בפסח או ראש השנה בהם רק המארחים מקבלים מתנה. מנהג זה גורם מן הסתם למתנות של כריסמס להיות יותר קטנות אך יחד עם זאת יותר אישיות וסמליות. לא תמצאו במתנות של כריסמס ברוב המקרים נניח סט כלים גדול.

אילו מתנות מביאים בקריסמס

אז אילו מתנות כן מביאים בכריסמס? כשמדובר במתנות אישיות, הכל מותר. מכיוון שעל כל אחד להביא כמה וכמה מתנות, הן ברובן מתנות סמליות, קטנות אבל עם הרבה משמעות אישית, זו יכולה להיות כוס קפה אישית ענקית עם טקסט מודפס הומוריסטי, לחילופין כותונות לילה איכותית, גם גאדג'טים יתקבלו בברכה. העיקר שבמתנות יהיה נופך אישי ובהחלט רצוי גם עם הרבה חיוך, הסברים והפתעות קטנות.

משלוחי מתנות מהארץ לחו"ל

בתור ישראלים יוצא לכם לא מעט לעבוד עם זרים, אלו יכולים להיות הלקוחות שלכם, הספקים או אפילו קולגות לצוות הפיתוח. זה יהיה אך טבעי שכאשר הם יחגגו את החג אתם מהצד השני תשלחו להם מתנות. בתור ישראלים המתנות המקובלות הן בדרך כלל חבילות גדולות של פרי הדר שמגיעות ארוזות כאילו היו שם תכשיטים. תזכרו שפירות הדר הם יחסית יקרים ולמשלוח יש ערך מוסף לא קטן בצד השני שיקבל אותם. אפשרות נוספת היא לשלוח, אריזות מתנה שכוללות שמני זית ודבש מארץ הקודש. אם אתם הולכים בכיוון הזה רק תדאגו שישלח בזמן המתאים, קרי מספר שבועות לפני החג, דאגו לברר את הכתובות הפרטיות אם מדובר בקולגות. קחו בחשבון שמדובר בחג של לערך שבוע.