מתנה למורה

במידה והתמזל מזלכם והילד שלכם זכה במורה או מחנך שכזה, סביר להניח שכשאותו מורה יסיים את תפקידו בחינוך הילד, אתם בתור הורים תחפשו דרך לאודות לו על מה שהוא עשה והצורה בה הוא השפיע על הילד שלכם.
לידיה לב ארי
לידיה לב ארי
בין ים התלונות ששומעים על החינוך בארץ ועל איכות המורים, עדיין אפשר למצוא כמעט בכל בית ספר את אותם המורים שהמשפט "מורה טוב מורה לחיים" יושב עליהם בצורה מדויקת לשמחתם של ההורי התלמידים בכיתתם.

אותם מורים מסורים וערכיים שבחרו במקצוע הזה מתוך ערכים ומטרה לשנות ולהשפיע על תלמידיהם ולא בגלל החופשים (כל מיני כאלו שעזבו את ההייטק בשביל החינוך וכדומה).איפה קונים מתנה למורה בישראל?

הדרך הכי טובה לאודות למורה על התפקיד החשוב שהוא מילא בחיי הילד שלכם בתוך מחנך (או מורה משמעותי אחר) ועל השנים שהוא שימש כמורה שלו, היא באמצעות מתנה. אתם יכולים להביא לו מתנה אישית ממכם או לארגן את כל ההורים או את רובם לקנייה משותפת של מתנה גדולה עבור אותו המורה (כל אחד מההורים ישתתף ברכישת המתנה). אז אלו מתנות תודה לדוגמא אפשר לקנות עבור מורה?

מתנות אישיות

במידה והחלטתם להביא למורה מתנה רק בשמכם, הורים לילד ספציפי בכיתה של אותו מורה תוכלו להביא לו מתנות כמו: ספר (אפשר גם ספר עיון הקשור לעבודתו), דיסק, תיק צד או גב, בונבוניירה, עט איכותי או כלי כתיבה אחר, עציץ, זר פרחים, יומן מהודר, ספל קפה מעוצב (מורים בדרך כלל יעריכו מתנה שכזאת בחדר המורים, רק תשדלו אולי לחרוט או לכתוב על הספר את שמו של אותו המורה) ועוד שלל מתנות שלא יהיו יותר מדי אישיות או מנקרות עיניים, אך יהיה בהן כוונה ויראו על ההערכה שאתם רוכשים לאותו המורה (מעצם הבאתם אפשר כבר להרגיש את זה).

מתנות קולקטיביות

במידה והחלטתם להתאגד מספר הורים המרגישים צורך להראות לאותו מורה עד כמה הם מודים לו על מה שעשה עבור הילדים שלהם ישנן מגוון רחב של מתנות שתוכלו להביא לו זה יכול להתחיל במתנות אשר ישמשו לאותו מורה מזכרת מילדכם כמו: לדאוג שכל ילד יכתוב לאותו מורה מכתב תודה או כמה מילים אישיות ולאגד את זה לאלבום מעוצב או למסגר את זה לכדי תמונה (אפשר גם להוסיף תמונות של כל התלמידים). אלו יכולות להיות מתנות אישיות יותר אשר ניתנות למורה כבן אדם ולא כמורה (בכל זאת הוא קודם כל בן אדם): חבילות ספא שונות (או יום פינוק בספא), סלסילות שי (ממתקים, מוצרי טיפוח וכדומה), נגן מוזיקה, מתנות לבית, אקססוריז או תכשיט כלשהו עם מדובר במורה נקבה, מנוי למגזין או לחוברת הקשורה לעבודתו כמורה ועוד שלל אפשרויות שכל מורה כאדם ישמח לקבל.