מתנות ליום האם

כי אין בעולם אהבה, כמו אהבה של אמא
ג'ניפר קדמי
ג'ניפר קדמי
אז זה בדיוק הזמן להחזיר אהבה! יום האם הוא פשוט הזדמנות מצוינת להעניק לאמא שלנו כמה רגעים יפים של אהבה ותשומת לב. כמובן בנוסף לכל ימות השנה... כי אמא שלנו, היא פשוט אחת ולה אין כל תחליף בכל העולם כולו. אז אם גם אתם מחפשים רעיונות מיוחדים לאמא שלכם, הנה שלל רעיונות למתנות מקוריות ומרגשות במיוחד ליום האם.מתנות מבורכות שהן בעצם ברכות

שוק המתנות השופע מציע לנו מגוון רחב מאוד של מתנות נהדרות. אפשרות אחת מקסימה במיוחד היא לקנות לאמא מתנה שהיא בעצם ברכה. הכוונה היא למגוון ברכות (שירים או משפטים) מודפסות (מצוירות או רקומות) על מגוון אביזרים כמו: תמונות, שעונים, אביזרי קיר אחרים, תכשיטים (טבעת או תליון), בגדים ואפילו ברכות מודפסות על כלי בית כמו כריות, שמיכות, מגבות וחלוקי אמבטיה. מתנה שכזו היא מתנה אישית ומרגשת בנוסף להיותה שימושית ויפה.

מתנות שהן בעצם חוויות

כל אמא וודאי תשמח לבילוי משפחתי משותף ובמיוחד ביום כמו יום האם. פעילות שכזו יכולה להיות כל יציאה לטיול, לפיקניק, לביקור משותף במוזיאון, הצגה או סרט. פעילויות מקסימות נוספות לכל המשפחה: סדנה משותפת במגוון תחומים כמו בישול, אפייה, צילום ועוד, הפקת סרט משפחתי משותף, הכנת אלבום תמונות, סדנאות יצירה, סדנאות ציור, סדנאות נגינה, קטיפת פרחים, נטיעת עצים, יציאה לחופשות משפחתיות בארץ ולמשקיעים – בחו"ל.

מתנות שהן בעצם מפנקות

לקראת כל אירוע ובטח לקראת יום האם, קיימות מבחר מתנות מפנקות במיוחד שכל אמא תשמח בהן. את המתנות תוכלו כמובן לבחור על פי ההעדפות והטעם של האמא המיוחדת שלכם: שוקולדים טעימים, בושם אהוב, מבחר טיפולי פנים וגוף, יום טיפוח ועיצוב שיער, בגדים יפים, נעליים איכותיות, שלל אביזרי אופנה כמו צעיפים, תכשיטים, ארנקים, חגורות ותיקים. את כל אלו תוכלו לקנות בעצמכם או לצאת עם אמא ליום פינוק מיוחד שכולל ארוחת בוקר טובה, מגוון טיפולים וקניות משותפות של הפריטים הכי אהובים.

מתנות שהן בעצם עבודת יד

מעטות הן המתנות שמרגשות ומפתיעות יותר ממתנות שאתם בעצמכם יצרתם. אלו יכולות להיות שמיכות, כריות, פריטי לבוש סרוגים כמו סוודרים, גרביים או צעיפים וגם, ציור שציירתם בעצמכם או תכשיט שעיצבתם במיוחד לרגל האירוע. רעיונות נוספים למתנות בעבודת יד: אלבום תמונות, עיצוב בגדים לפי הזמנה, עיצוב או צביעת נעליים, כתיבת שיר או סיפור לרגל האירוע. אם עולם המוסיקה קרוב לליבכם, תוכלו לחבר מנגינה או להלחין שיר על פי מילים קיימות או מילים שאתם בעצמכם כתבתם.

מתנות בשביל אמא ובעצם בשבילכם

אמא שלכם אוהבת לבשל ולאפות? אז הנה מבחר אביזרים חדישים למטבח כיד הדמיון: סט צלחות או כוסות איכותי, סט כוסות מעוצב, כלי הגשה ייחודיים, מפות שולחן יפות (אפשרי גם בעבודת יד), כדים יפים לפרחים וכן שלל גאדג'טים שהופכים את עבודת הבישול למהנה במיוחד כמו קוצצים מיוחדים, מיקסרים משוכללים, כפות חשמליות ייחודיות ועוד.

קצת על יום האם

יום ל' בשבט נקבע כ"יום האם" ,יום הולדתה של הנרייטה סאלד שייסדה את ארגון הנשים הציוניות "הדסה". לאחר תקופה ארוכה של טיפוח יום האם, בעקבות שינויים חברתיים ותרבותיים במדינת ישראל, שונה יום האם ליום המשפחה. ביום זה אנו מדגישים את הקשרים בין בני המשפחה הקרובה והמורחבת ונותנים את הדעת על מהות האהבה ועל התמיכה ההדדית בין בני המשפחה.

מי המציא את יום האם?

החגיגות למען האמהות החלו כטקס אלילי ביוון העתיקה והסתיימו במסע צלב של אישה אמריקנית אחת באמצע המאה ה-19. השינויים החברתיים שחלו מאז הפכו את היום הזה ליום המשפחה ולנשים יוחד יום האישה הבינלאומי. עכשיו גם סבא וסבתא רוצים יום משלהם.

בראשית היה "יום האם". הוא נולד ביוון העתיקה וציין את חגה של ריאה, אם כל האלים. כאשר הנצרות התפשטה חגגו תחילה את חג "אם הכנסייה", ובמשך הזמן הפסטיבל הזה התמזג בחגיגות "יום האם". בשנת 1600 חגגו בבריטניה לכבוד האמהות בממלכה את "יום ראשון של האמהות". בתקופה זו העניים עבדו כמשרתים בבתים רחוקים ממשפחתם וב"יום האם" קיבלו חופשה כדי להגיע לביתם לחגוג. לכבוד החג הזה אפו עוגה מיוחדת, שכונתה "עוגת האם".

בארצות-הברית נוסד "יום האם" על-ידי אנה ג'ארביס באמצע המאה ה-19. הרעיון להקדיש יום אחד בשנה לאמהות התגבש בראשה בימי האבל אחרי מות אמה. היא פנתה לגופים שונים ברחבי ארצות-הברית, הציעה את הרעיון והשאר היסטוריה. בשנת 1875 הוכר "יום האם" רשמית על-ידי הנשיא וודרו ווילסון. במקביל אושר חוק הקובע כי ב-11 במאי יצויין "יום האם" באופן רשמי ברחבי המדינה. כסמל ליום זה נבחר פרח הציפורן (בצבע לבן כמובן), המסמל נועם, טוהר ואת כוח הסבל של האם.

בישראל חל "יום האם" ב-ל' בשבט, יום הולדתה של הנרייטה סאלד. למרות שמעולם לא ילדה ילדים משלה, הייתה סאלד אם לרבים מהילדים שעלו לארץ במסגרת עליית הנוער. ב-1912 היא ייסדה את ארגון הנשים הציוניות "הדסה" והייתה גם האישה הראשונה שנבחרה לוועד הפועל הציוני.

"יום האם", שבראשיתו הודגשו תפקידי האם כמטפלת בילדים ובמשק הבית, שינה עם הזמן את הגדרתו ל"יום האישה", ולאחר מכן ל"יום המשפחה". השינוי נובע מהשינויים הסוציולוגיים שעברה המשפחה – כיום אבות רבים משתתפים בגידול הילדים ובעבודות משק-הבית, ואף מגדלים בעצמם ילדים.