מתנות מקוריות לבת מצווה

חושבים מחוץ למעטפה
לידיה לב ארי
לידיה לב ארי
אחד הדברים שחשוב לזכור, כשמחפשים מתנות מקוריות באופן כללי ומתנות מקוריות לאירועים כמו מסיבת בת מצווה בפרט הוא, שמתנות זה לא בהכרח הקופסאות הענקיות העטופות בנייר צבעוני אשר מונחות מאחורי תיבת הצ'קים באולם האירועים בו מתרחשת המסיבה. מתנות יכולות גם להגיע במעטפה.המשימה הקשה מכולן

לא תמיד זאת תהיה משימה קלה לקנות מתנה לילדה בת שתיים עשרה, מדובר בגיל קצת בעייתי בו הילדה היא כבר לא ממש ילדה (לפחות מבחינת התפיסה שלה את עצמה) אבל מצד שני גם עוד לא ממש נערה.

המשימה תהיה אף פחות פשוטה כאשר יהיה מדובר במתנה לרגל מסיבת בת מצווה שלה, כי אז גם נכנסים לעניין רכישת המתנה גם שיקולים כלכליים (צריך למצוא מתנה שהעלות שלה תכסה את העלות של המנות או של ההוצאות של המשפחה על האירוע ועוד חישובים בסגנון הזה). וכשבנוסף לכל זה אתם גם רוצים להביא מתנה מקורית ולא ליפול למקום הבנאלי, יכול להיות שחיפוש המתנה יהפוך למשימה קשה עוד יותר. אז איך בכל זאת עושים את זה ומוצאים עבור ילדת בת המצווה מתנה מקורית שהיא גם תאהב ותהנה ממנה?

יש מתנות שנכנסות למעטפה

בין אותן המתנות אשר נכנסות למעטפה: כרטיסי כניסה לאטרקציות שונות, כרטיס טיסה לחו"ל, תווי קנייה לחנויות מסוימות, כרטיסים להופעה של זמר או להקה שהיא אוהבת במיוחד, מנוי למגזין לנוער, לרשום אותה לאיזו סדנא או חוג מעניין או לקנות לה כל מתנה חווייתית אחרת שתהווה גם מתנה מקורית, גם הנאה גדולה בעבור הילדה וגם תמנע מכם את המבוכה אשר לעיתים יכולה לנבוע מהעובדה שכולם באים עם מעטפות ואתם אוחזים בחבילה צבעונית שיותר גדולה מכם.

מאקווריום ועד כינור

אם אתם לא מכירים את הילדה אשר חוגגת בת מצווה באופן אישי, כדאי שתנסו לברר כמה פרטים אודותיה בטרם אתם קונים לה מתנה. מה היא אוהבת לעשות בזמנה הפנוי, לאיזה חוגים היא הולכת או מה היא ממש רוצה לעשות ועד עכשיו לא יצא לה. הפרטים הללו יכולים לעזור לכם למצוא בעבורה מתנה מקורית ומוצלחת במיוחד. לדוגמא: אם גילתם שהילדה אוהבת בעלי חיים, סביר להניח שלא תיקחו על עצמכם לקנות לה כלב גזעי (בעיקר אם לא בא לכם להסתכסך עם ההורים של אותה הילדה), אבל סביר להניח שרוב ההורים לא יתנגדו לאקווריום עם דגי נוי (למרות שלעיתים, כדאי אולי להתייעץ עם ההורים גם לגבי מתנה מהסוג הזה).

אם גילתם לדוגמא שהילדה לומדת כינור, אבל אין לה כינור משלה או לחילופין היא משתמשת בכינור שהיה שסבתא שלה ניגנה עליו לפני ארבעים או חמישים שנה וזה פריט בעל ערך רגשי רב, הבעיה שהוא לא הכי נוח, תוכלו לעשות מעשה ולקנות לה כינור חדש וכן הלאה.