מתנות מקוריות לבר מצווה

כשהחברים של הילד מפתיעים

בשבילכם ההורים כשמגיע הזמן של מסיבת בר המצווה שלכם, תקבלו את האירוע כנראה ברגשות מעורבים, מצד אחד מדובר באירוע מרגש, משמעותי ומשמח במיוחד, הנה הילד הקטן שלכם מתבגר והופך על פי היהדות לנער בוגר לכל דבר. מצד שני כל הנושא של תכנון מסיבות בר המצווה של הילד יכול להיות כאב ראש לא קטן וגם להוציא אתכם בסופו של דבר עם חורים דיי משמעותיים בכיסים (מדובר בהוצאות לא קטנות בלשון המעטה), בכל זאת יש גם את האירוע למשפחה (באולם אירועים , במסעדה או בכל מקום אחר), את ארוחת הצהריים של העלייה לתורה וכמובן גם את המסיבה הכי חשובה לילד אליה יוזמנו החברים של הילד.
בשביל החברים של הילד לעומת זאת מסיבת בר מצווה אליה הם יוזמנו של חבר או אפילו של סתם ילד מהכיתה או מהכיתה המקבילה, תהיה אירוע כיפי במיוחד שהם בטוח לא ירצו להפסיד, כל המתבגרים אוהבים מסיבות הכוללות ריקודים, אינטראקציה עם החברים ועם המין השני (שבגיל הזה מתחיל להיראות קצת פחות מעצבן) וג'אנק פוד וכל מה שהם צריכים לעשות בשביל להגיע לאירוע הזה, זה לקנות מתנה לילד (על חשבון ההורים שלהם). אבל במידה ומדובר בחברים ממש טובים של הילד החוגג, אולי כדאי קצת להשקיע מחשבה לגבי מתנות מקוריות עבור הילד ולא להסתפק בלשלוח את ההורים לקנות עבורם את המתנה.

משקיעים קצת יותר מהמקובל

ילדים ובעיקר בנים אשר מוזמנים למסיבת בר מצווה, גם אם יהיה מדובר במסיבה של החבר הכי טוב שלהם, יבקשו ברוב המקרים מההורים שלהם שיקנו משהו ולעיתים יראו מעורבות בדרך האלימינציה (" אימא, מה פתאום לקנות לו בגדים, יצחקו עלי אם זאת המתנה שאביא לו"). במידה וההורים של אותו ילד הם יצירתיים או מגדילי ראש הם אלו שידרבנו אותו בסופו של דבר לחפש מתנה קצת יותר מקורית מהמתנות "הבנליות" או לפחות ינסו לברר עם הילד שלהם קצת יותר אודות החבר שלו, אודות מה הוא הוא אוהב לעשות או מה הוא תמיד רצה לעשות וזאת ההזדמנות לפנק אותו במתנה שתגרום לו לעשות את אותם הדברים (כמובן בגבול האפשר והמוסר).

אז מה האופציות?

כאמור, אם אתם נמנים על האנשים היצירתיים החושבים מחוץ לקופסא, סביר להניח שלמצוא מתנה שהיא גם מקורית וגם שימושית עבור הילד החוגג בר מצווה, תהיה משימה דיי פשוטה עבורכם, אם אתם לא נמנים על הסוג הזה ובכל זאת חשוב לכם שהחבר של הילד שלכם יקבל ממנו מתנה מיוחדת, תוכלו תמיד לשאוב רעיונות מאנשים אחרים שכן נמנים על אותם אנשים יצירתיים ולהשתמש ברשת האינטרנט לחיפוש רעיונות למתנה מקורית עבור ילד בן שלוש עשרה.