מתנות לבר מצווה

מתנות לבר מצווה – מה נותנים חוץ מצ'ק?
לידיה לב ארי
לידיה לב ארי
רוב האנשים יתחילו לחשוב על הסכומים אותם הם יכתבו על הצ'ק ברגע שהם מקבלים הזמנה למסיבת בר מצווה, הסכומים שהם יכתבו בדרך כלל על אותו הצ'ק יהיו תלויים בגורמים שונים שהמרכזי שבהם הוא, כמה כסף ההורים של אותו הילד אשר חוגג בר מצווה הביאו להם, באירוע שלהם ויש גם את שיקולי הקרבה, שיקולי כמות הנפשות המגיעות מאותה המשפחה והשיקולים הנובעים מהמקום בו מתקיים האירוע (אם זה מקום מפואר כנראה שהמנות יותר יקרות וצריך לכסות אותן).חשוב להיות מעודכנים

אבל לא כל האנשים אשר מוזמנים לאירוע כמו מסיבת בר מצווה, יעדיפו להביא כמתנה צ'ק או כסף מזומן, יהיו גם כאלו שיעדיפו לשמחתו של הילד החוגג ולאכזבתם של ההורים של אותו הילד להביא דווקא מתנה עבור הילד (הצ'קים הולך בדרך כלל להורים ומיועדים בכדי לכסות את ההוצאות של האירוע). אז אלו מתנות אפשר להביא לילד החוגג מסיבת בר מצווה?

לא משנה איזו מתנה תחליטו בסופו של דבר לילד, חשוב מאוד שהמתנה תהיה עדכנית ותתאים לזמנים של היום ולבני הנוער של היום. אנציקלופדיה עברית לדוגמא שאולי הייתה מתנה עדכנית למסיבות מהסוג הזה לפני שלושים שנה, לא תתקבל כנראה בשמחה על ידי הילד (ובכל לא בטוח שהו ידע מה זה). לעומת זאת מחשב חדש (שאפשר להגיע ממנו לויקיפדיה) יתקבל בברכה ובשמחה על ידי הילד החוגג (כמו כל מוצר אלקטרוני או חשמלי חדשני אחר שאפשר לשחק אתו). אז כאמור אם אתם לא כל כך בקיאים בעולם של הילדים המתבגרים של היום, כדאי שתבררו קצת מה קורה שם בטרם אתם קונים לו מתנה לבר מצווה (אלא אם כן זה ממש לא מעניין אתכם ואתם החלטתם שאתם קונים לו שרשרת זהב עם מגן דוד, גם אם היא הולכת להישאר באחת המגירות בבית של ההורים שלו לנצח).

מה הילד אוהב?

במידה ויש לכם היכרות אישית טובה עם הילד, סביר להניח שתדעו מה הוא אוהב לעשות או מה התחביבים שלו או החוגים שהוא הולך אליהם, ככה שאם לדוגמא מדובר בילד שמנגן בגיטרה, או לומד גלישת גלים, גיטרה חדשה או גלשן חדש יכולים להוות מתנה מצוינת בעבורו. במידה ואתם לא ממש מכירים את הילד, נסו לברר מול ההורים או מול אנשים שכן מכירים אותו אם יש לו איזה תחביב או עיסוק מסוים שהמתנה שתביאו לו יכולה לבוא מהעולם הזה.

מתנות שכל הילדים ישמחו לקבל

ישנן מתנות שרוב נערים בני שלוש עשרה ישמחו לקבל, מתנות כמו: פלייסטיישן או קפסולת משחק כלשהי, נגן מוזיקה משוכלל, מכשיר אייפון, משחקים למחשב או ציוד נילווה כלשהו למחשב. במידה ואתם בכל זאת לא בטוחים שהילד באמת יאהב את המתנה, כדאי שתוודאו שמצורף לאותה המתנה גם פתק החלפה.