מתנות מקוריות לחתונה

האם זה באמת המקום להיות מקוריים?
לידיה לב ארי
לידיה לב ארי
מדי פעם אנחנו שומעים סיפורים על זוגות שקיבלו לצד המעטפות עם הצ'קים גם מתנות מקוריות בחתונה שלהם. למשל אותו זוג שקיבל מחברה של הכלה קופת חזיר מחרסינה וכשהם שברו אותה, הם גילו שם המון מטבעות של חמישה שקלים שאחרי הספירה, הסתבר שמדובר במתנה נאה ביותר מבחינת הערך הכספי שלה (נוסף למקוריות וליצירתיות שהיא טמנה בחובה).כמובן שישנן זוגות שבניגוד לזוג שקיבל את הקופה, לא היה מתלהב ממתנה מקורית שכזאת ומבחינת כשזה מגיע לחתונה עדיף שאם כבר מתחשק לאורחים לגלות מקוריות זה יהיה בסכום שהם יכתבו על הצ'ק (ועדיף שהמקוריות תגיע יחד עם נדיבות).

אבל מתנות מקוריות לחתונה יכולות להיות גם מתנות אשר לא נופלות מבחינת ערכם הכלכלי והפונקציונאלי מצ'ק נאה שיתקבל כמתנה והיתרון במתנות הללו הוא העובדה שהם יבלטו ושבני הזוג יזכרו את המתנה ואת מי שהביא אותה (רק צריך להשתדל שהוא ייזכר לטוב ולא לרע) אז אלו מתנות מקוריות אפשר להביא לזוג לחתונה?

ירח דבש זאת אחלה מתנה לחתונה

רוצים להיות מקוריים ועדיין להביא לבני הזוג מתנה שווה במיוחד? ירח הדבש יכול להיות מתנה נפלאה (במידה ואתם יודעים שזה כבר לא דבר שסגור מבחינת בני הזוג. כמובן, שזאת מתנה אשר תלויה בתקציב שלכם למתנה וזה גם מה שיבדיל בין לילה בצימר בצפון או בדרום לבין כרטיס טיסה פלוס בית מלון ושהות של שבוע או שבועיים בתאילנד. ישנה אפשרות להתאגד כמה חברים של בני הזוג ולארגן להם ירח דבש שווה במיוחד.

מה זוג צעיר צריך בתחילת הדרך?

אם הזוג הצעיר אשר בא בברית הנישואים, חנך או עומד לחנוך גם דירה חדשה, סביר להניח שהם ישמחו לריהוט ולמוצרי חשמל שחסרים להם בדירה. אבל בשביל שהמתנה תהיה מקורית יותר ולא פונקציונאלית להחריד צריך להיות לה איזה קונספט. למשל אם החלטתם לקנות לזוג ריהוט לדירה, תדאגו למשל שהרהיט או הרהיטים יגיעו לבית שלהם כשהם לא יהיו בבית וכשהם יגיעו הם בטוח יופתעו מהעובדה שהם פתאום הבעלים של סלון חדש ומעוצב בדיוק כמו שהם רצו (חשוב שלפני שאתם קונים ריהוט, תנסו לברר מה הטעם של בני הזוג בנושא הזה).

מתנות בנוסף לצ'ק

מתנות מקוריות לא חייבות להחליף את הצ'ק המסורתי שהוא המתנה המועדפת על רוב האנשים. אתם יכולים לתת לבני הזוג מתנה מקורית חוץ מהצ'ק, איזו מתנה קטנה ומלאת משמעות. למשל תוכלו לארגן את כל חבריהם של בני הזוג או את כל האנשים המשמעותיים בחייהם ולבקש מהם לכתוב כמה מילים לבני הזוג ולאגד את כל מה שנכתב לספר ברכות מעוצב. תוכלו לאסוף תמונות של בני הזוג מהזמן שלהם ביחד (או בנפרד) ולארגן להם אלבום תמונות ייחודי ומעוצב. בכלל, כל רעיון יצירתי ומושקע תמיד יתקבל בברכה על ידי הזוג הצעיר שמתחתן.