מתנות לחינה

קליפ לחתן ולכלה, רקדנית בטן, ועוד מתנות שיתאימו בול לאירוע המסורתי של החינה
לידיה לב ארי
לידיה לב ארי
ישנן כמה מתנות הנהוגות באופן מסורתי להיות משוייכות לטקס החינה. המשיכו לקרוא כדי להבין איך למצוא את המתנה המתאימה ביותר.אתם משתייכים לבני עדות המזרח ואחד מבני המשפחה שלכם עומד להתחתן? אתם מעדות האשכנז, אבל ישנה חתונה של חברים מעדות המזרח? קחו בחשבון שקיים סיכוי שתוזמנו עוד בטרם החתונה למסיבה נוספת, מסיבה צבעונית, שמחה וייחודית – הזמנה לטקס החינה.

טקס חינה הוא טקס שנהוג לערוך לזוג אשר מוצאו של לפחות אחד מהם או מעדות המזרח (ובעיקר ממרוקו) לפני החתונה, בטקס הזה צובעים לזוג (כמו גם לאורחים בטקס) את הידיים בצבע צמחי אשר מופק מעלי צמח החינה והוא על פי המסורת סימן למזל טוב.

בטקסים כאלו החתן והכלה וחלק מהאורחים ילבשו תלבושות מסורתיות ומפוארות של העדה לה הם משתייכים, במסיבה תתנגן מוזיקה מסורתית ורוב הסיכויים שלפחות חלק מהמאכלים יהיו גם הם שייכים לאותה העדה (בעיקר עוגות ועוגיות).

מתנות לכלה בנפרד ולחתן בנפרד

אז אם אתם לא כל כך מכירים את הטקסים הללו או מה נהוג לקרות בהם או לא השתתפתם בעבר בטקס שכזה, נכונה לכם חוויה ייחודית, מעניינת וכיפית במיוחד, רק קחו בחשבון שבטקס החינה גם נהוג גם להביא לזוג מתנות. אז אלו מתנות אפשר להביא לטקס החינה?

ישנם אנשים אשר יעדיפו להביא מתנה נפרדת ולכלה ומתנה נפרדת לחתן. מדובר במתנות מפנקות ומהנות ולעיתים מה שהכלה תתפוס כפינוק לא ייתפס על ידי החתן ככזה ולהפך.

הכלה תקבל בדרך כלל מתנות כמו: סלסילות שי שונות הכוללות קרמים לגוף או מוצרים קוסמטיים שונים, בשמים, חבילות ספא מפנקות, בייבי דול או חלוק סקסי אחר, סטים של איפור, לבנים סקסיים, תכשיטים (בטקסי חינה גם החתן וגם הכלה יקבלו בדרך כלל כמויות רבות של תכשיטים, שרוב הסיכויים שאת רובם הם לא יענדו ביום יום) ועוד שלל מתנות מפנקות וכיפיות. החתן יקבל מתנות כמו: שעוני יד, בשמים, קרמים או חבילות ספא המיועדים לגברים אפטרשייב, תכשיטים גבריים ועוד.

מתנות משותפות לזוג

יהיו אורחים בטקס החינה אשר יעדיפו להביא מתנות משותפות לזוג, יבדרך כלל יהיה מדובר במתנות מפנקות או חווייתיות משותפות, כמו: שובר זוגי לספא או לטיפול מפנק אחר או אפילו סוף שבוע בצימר או בבית מלון יכולה להיות מתנה נפלאה ומפנקת עבור הזוג הצעיר אשר חוגג את טקס החינה שלו. יהיו אורחים שיעדיפו להביא מתנות שימושיות ופרקטיות יותר כמוL מוצרי חשמל שונים לבית, סטים של מצעים או מגבות, כלים לבית וכל מה שיכול לשמש זוג צעיר בתחילת דרכו המשותפת (בטקס חינה נהוג להביא מתנות אשר יכולות לשמש כנדוניה לזוג הצעיר, כל מיני סירים, מחבתות ופריטים שיישארו איתם לשנים הארוכות והמשותפות שלהם יחד).