מתנות לגיל 18

המתנות הטובות ביותר לאנשים שהגיעו לגיל החוקי
יפעת הר-נבו
יפעת הר-נבו
גיל 18 מסמל בישראל את המעבר מההגדרה כקטין להגדרה של בגיר, על כל החובות והזכויות המשתמעות מכך. מהסיבה הזאת, ההגעה לגיל 18 נחשבת לאירוע מרגש ומשמעותי בחייהם של כל צעיר וצעירה ובדרך כלל, הם גם יבחרו לציין את האירוע בצורה מתאימה וראויה. אז, איזו מתנה כדאי להביא לצעיר או צעירה החוגגים את יום הולדתם השמונה עשרה?מתנות ברוח צה"ל

המקום הקלאסי ביותר אליו אפשר לברוח אסוציאטיבית בבחירת מתנה לרגל חגיגת יום הולדת שמונה עשרה, הוא הגיוס לצה"ל. סביר להניח שבחור או בחורה החיים בארץ וחוגגים את יום הולדתם ה-18, נמצאים קרוב ליום הגיוס שלהם ומתנה אשר קשורה לגיוסם לצה"ל יכולה להתאים. מתנות כמו: תיק גב איכותי, אולר משוכלל, מגבת רקומה או תיק רחצה המכיל כלי רחצה שונים, יכולים להוות מתנות מתאימות ושימושיות.

לאלו אשר רוצים לפנק את ילד יום ההולדת לפני הגיוס המתקרב שלו, ניתן להפתיע אותו באיזה טיול אתגרי בטבע, או יום כיף כלשהו. התקופה שלפני הגיוס היא בדרך כלל הזמן בו הצעירים בגילאים הללו רוצים לחוות כמה שיותר, רגע לפני שהם פושטים את הבגדים האזרחיים לובשים מדים ומתחייבים לשרת את המדינה בשנתיים-שלוש הקרובות, לכן יום כיף שכזה יכול להוות מתנה שהם ישמחו לקבל.

מתנות שמסמלות

כאמור, גיל שמונה עשרה הוא הגיל בו על פי המדינה, אדם הופך לבגיר וזאת בדיוק ההזדמנות עבור החברים המקוריים והמשקיענים של החוגג להציף אותו בשלל מתנות המסמלות את המעבר הזה. זאת יכולה להיות מתנה הומוריסטית הקשורה להווי המשותף של אותו צעיר עם אלו שיביאו לו את המתנה.

זאת יכולה להיות גם מתנה הקשורה לעובדה שעל פי החוק אותו צעיר יכול לשתות אלכוהול – בקבוק ויסקי או אלכוהול איכותי אחר או אפילו הזמנה של אותו בחור או בחורה לבר או למועדון ריקודים שהכניסה אליו רק מגיל 18 ומעלה (רק לדאוג שאם הוא שותה הוא לא ינהג אחר כך).

מתנות שימושיות

ישנם גם כאלו שיבחרו להתעלם מהמשמעות של הגיל ולבחור מתנה שימושית עבור אותו בן או בת 18. מתנות כמו: מכשיר אייפוד, בגדים חדשים, ספרים, תכשיטים, כרטיס טיסה לחו"ל, רדיו דיסק לרכב או שלל מתנות אחרות יכולות להיות אטרקטיביות ושימושיות עבור בחור או בחורה בגיל הזה.

מה חשוב לזכור בבחירת המתנות

גיל שמונה עשרה הוא אומנם גיל בו הרבה דברים בחייו של הצעיר משתנים, זה הגיל של לפני הגיוס, קצת אחרי רישיון הנהיגה והגיל בו החוק הישראלי מתייחס אליך כמבוגר לכל דבר ובגיל משמעותי שכזה ישנן שפע אפשרויות למתנות אשר אפשר להביא לאותו הצעיר.

כמובן שחשוב להתייחס בבחירת המתנה גם לאדם עצמו לאופיו ולתחביביו ולא רק לגיל אליו הוא הגיע (לא כל בן או בת שמונה עשרה ישמחו לקבל בקבוק של גלן פידיך ליום הולדתם).