מתנה לגיל 4

מה עושים עם כל האנרגיה הזאת?
לידיה לב ארי
לידיה לב ארי
בגיל 4 אותם הפעוטות או ה"קטנטנים", הם כבר ילדים לכל דבר. הם מדברים בצורה שוטפת (ולעיתים גם לא סוגרים את הפה), הם יודעים לעמוד על שלהם (למרות שרובם כבר לא בוכים מכל שטות) וסביר להניח שהדבר שהם הכי אוהבים לעשות זה לשחק ולהשתולל (עם ההורים או בלעדיהם). אז אלו מתנות כדאי לקנות לילד החוגג את יום הולדתו הרביעית?משחק או צעצוע

כאמור, ילדים בני ארבע אוהבים לשחק ולהשתולל ובדרך כלל חדר ממוצע של ילד בן ארבע יראה מינימום כמו שלוחה של חנות צעצועים. אז אחת האפשרויות כמתנה לגיל 4, היא להביא להם עוד צעצועים בנוסף לאלו שכבר יש להם, בין האפשרויות: בובות שונות (בובות ברבי או בארץ' לבנות ודמויות משחק כמו רובוטריקים או בקוגן לבנים), אלו יכולים להיות משחקי הרכבה שונים: פאזלים, לגו או פלימוביל, אלו יכולות להיות מכוניות על שלט, רכבת על בטריות וזה יכול להיות כל צעצוע אחר המתאים לגיל הזה וכנראה מאוד ישמח את מקבליו הצעירים.

אלו מכם המחפשים מתנה מעט יותר חינוכית, אך עדיין רוצים שהיא תעסיק את הילדים, יוכלו לקנות עבורם אחד ממשחקי הקופסא השונים: משחקי זיכרון, משחקי קלפים, לוטי קרוטי, דומינו, זחל נולד לרקוד, נחש מי ועוד מגוון רחב של משחקים המיועדים לילדים בני ארבע.

מתנות ספורטיביות

בגיל ארבע לעיתים נראה להורים שהילד שלהם היה מעייף את השפן של אנרג'ייזר עם שני אלו היו נפגשים, אכן בגיל ארבע יש לילדים כמו עצומה של אנרגיות וכל דבר שיעזור להם להוציא את האנרגיות האלו יכול להוות מתנה מצוינת לגיל הזה: אופניים, קורקינט, כדורגל, סל וכדורסל, באולינג מפלסטיק וכל מתנה ספורטיבית אחרת אשר הילדים גם ייהנו ממנה וגם יוכלו להוציא באמצעותה חלק מהאנרגיות שלהם.

מתנות של המאה ה-21

כמובן, שכאשר רוכשים מתנות עבור ילד בן 4, כדאי לקחת בחשבון שאותו ילד גדל למציאות אחרת ממה שרוכש המתנה כנראה גדל לתוכה, אנחנו נמצאים בעידן המחשב והטכנולוגיה ורוב הילדים בני ה-4 מתמצאים במחשבים ברמה יותר טובה מאשר הסבא או הסבתא שלהם לכן: משחקים שונים למחשב, בובות וובקינז (בובות עם קוד לאינטרנט), משחקים לפלייסטיישן (לגיל הרך) ודומיהם יכולים להוות מתנה מוצלחת לבני הארבע של היום.

מתנות נוספות לגיל 4

סרטים מצוירים או תכניות לילדים בדי.וי.די, ערכות יצירה שונות, ספרים, חוברות עבודה, מנורת לילה, יום כיף באחת האטרקציות המיועדות לגילאים כאלו (לונה פארק, פארק מים, גן חיות וכדומה), מדבקות קיר, בגדים, נעליים תיק אוכל לגן ועוד שלל מתנות אפשריות המתאימות לגיל הזה ולמי שלא ממש יודע מה לקנות (או פשוט מתעצל לחפש מתנה מתאימה), יכול להביא תלושים או שוברים לאחת מחנויות הצעצועים הגדולות.