מתנה לגיל 3

מתנות להורים לילד בן שלוש

מתנות חינוכיות

הילד בן השלוש לומד כל יום עוד ועוד דברים חדשים ולעיתים קרובות מפתיע את הוריו כשהוא אומר דבר חוכמה כזה או אחר, שלא ברור להם מאיפה הוא למד את זה. אז אילו מתנות כדאי לקנות לילד הנכנס לשנתו הרביעית?

כאמור, לילד בן שלוש יש המון שאלות והמון רצון ללמוד ולדעת עוד וזאת בדיוק ההזדמנות לתת לו מענה לצורך הזה בידע ולהביא לו מתנה חינוכית באמצעותה יוכל להעשיר עוד קצת את ידיעותיו. בין המתנות האופציונאליות: משחק מה במשבצת (משחק המפתח יכולות הבחנה, זיהוי, יכולת השוואה וריכוז), משחקי זיכרון, משחקי קלפים לגיל הרך, פאזלים, דפים וערכות לצביעה ויצירה, משחקי הפכים, סקוצ'י קיד (בעזרת סקוצ'ים הילדים מרכיבים תמונות מאוירות בנושאים שונים) ועוד מגוון משחקים וצעצועים שעצם ההתעסקות בהם תלמד ותחשוף את הילד למשהו חדש ותספק לו גירוי.

מתנות לפיתוח המוטוריקה

בגיל שלוש חשוב לעודד את פיתוח המוטוריקה העדינה והגסה אצל הילד וישנם מתנות רבות אשר יעזרו מאוד להורים בתהליך פיתוח המוטוריקה אצל ילדם.

  • מתנות לפיתוח המוטוריקה העדינה: קוביות, צעצועי השחלה שונים (חרוזים ושרוכים ודומיהם), כן ציור, צבעים ודפים או חוברות צביעה שונות.
  • מתנות לפיתוח המוטוריקה הגסה: תלת אופן, כדור, טרמפולינה (במידה ויש חצר בבית) ועוד צעצועים ומשחקים אשר יגרמו לילד להתנועע ויעזרו לו בפיתוח המוטוריקה הגסה.

מתנות של כיף

ילדים בני שלוש אוהבים לשחק, לראות תכניות טלוויזיה ולהשתולל, אפשר בקלות לקנות את עולמם של הילדים בגיל הזה על ידי כל מתנה שאפשר לשחק/ להשתולל/ ללמוד/ לפרק אותה או ממנה.

בין המתנות שאפשר להביא: צעצועים לאמבטיה, בובות, מכוניות, חיות מפלסטיק, תמונות לחדר של דמויות אהובות (יובל המבולבל, רינת ויויו וכדומה), צעצועים מפלסטיק לגינה (מגלשה, נדנדה), משחקים למחשב, ערכת כלי עבודה מפלסטיק, דיסקים של תכניות ילדים אהובות לדי.וי.די ועוד שלל צעצועים ומשחקים שסביר להניח שהילדים שיקבלו אותם מאוד ייהנו מהם (לפחות לזמן מסוים או עד שיעברו למתנה הבאה..).

מתנות שימושיות

אם תשאלו את ההורים של ילד בן שלוש, אלו מתנות כדאי להביא לו, סביר להניח שבמידה והם לא יצטנעו ם ויגידו לכם "שהם לא צריכים כלום" או ש"מספיק משהו סמלי, העיקר הכוונה", תקבלו רשימה של דברים פונקציונליים שהורים תמיד צריכים עבור ילד בגיל הזה שכל הזמן גדל ומשתנה: בגדים חדשים, נעליים, כסאות אוכל או ריהוט אחר לחדר, מצעים, מגבות ועוד שלל פריטים אשר תמיד יכולים לשמש הורים לילד בן שלוש.