מתנה מקורית לתינוק

להפתיע את התינוק
לידיה לב ארי
לידיה לב ארי
רבות דובר על ההוצאות הכרוכות בגידול תינוק, בכל ההתרגשות של ההורים הטריים על התינוק החדש שלהם, מעורבים לעיתים קרובות גם לחצים כלכליים לא קטנים. בעיקר כאשר מדובר בילד ראשון שלא יכול לרשת את הריהוט לחדר התינוקות או מוצרים אחרים של אחיו הבכור וצריך לקנות לו את הכול חדש.אז למרות שמדובר בהוצאות לא קטנות בלשון המעטה, ההורים יעשו הכול בשביל לדאוג לכל הדברים שהתינוק שלהם רק יכול להזדקק להם וסביר להניח שכשאמו של התינוק תביא אותו הביתה מבית החולים, כבר יהיה לו חדר תינוקות הכולל את כל מה שהוא רק יכול להזדקק לו בתקופה הקרובה.

אז נכון, שלא חסרות אפשרויות למתנות פרקטיות שאפשר להביא לתינוק קטן או יותר נכון להוריו. אבל את הדברים הפרקטיים בכל מקרה ההורים יקנו לילד (או יקבלו אותם כמתנות מאנשים אחרים). לכן מתנה מקורית לתינוק היא אפשרות מצוינת בעבור אותם אנשים שלא רוצים להיות בנאליים או פונקציונאליים מדי בבחירת המתנה בעבורו וגם בכוחה להעלות חיוך מיוחד של אסירות תודה על פניהם של ההורים (התינוק כנראה לא ידע להעריך שמדובר במתנה מקורית).

האפשרויות למקוריות הן כמעט ולא מוגבלות

עם קצת מעוף ודמיון, אפשר לחשוב על שלל מתנות מקוריות ומיוחדות עבור תינוקות. ישנן מתנות מקוריות אשר יכולות להיות גם פרקטיות (עבור אלו שבכל זאת מתעקשים על מתנות שיש בהן גם מין הפונקציונאליות), מתנות מקוריות בשביל הכיף של ההורים ומתנות מקוריות לקישוט או לנוי.

לצורך העניין, מתנה מקורית יכולה להיות השכרת שירותיו של צייר או מאייר שיבוא ויצייר ציורי קיר צבעוניים ושמחים בחדר של התינוק. מתנה מקורית יכולה להיות שירותי בייביסיטר עבור התינוק (מתנה בעיקר עבור ההורים, חשוב לדאוג שמדובר במישהו שהם יסמכו עליו, אולי מביאי המתנה עצמם?) והיא יכולה להיות גם מארז שהכנתם בעצמכם וכולל את כל מה שההורים יכולים להזדקק לו עבור חודש שלם (טיטולים, אוכל לתינוקות, כלי רחצה וכדומה). ככל שתהיו יותר מקוריים ותחשבו על זה יותר תגלו שהאפשרויות הן כמעט ולא מוגבלות ושתמיד אפשר להיות מקוריים אפילו יותר.

כמובן, שזה תלוי בתקציב

כמו כל המתנות האחרות, גם בשביל לקנות מתנות מקוריות לתינוקות, צריך לחשוב על התקציב עבור המתנות הללו. מתנות לתינוקות יהיו בדרך כלל לא זולות וככל שהתקציב שלכם גבוה יותר כך תוכלו להפתיע יותר. אבל גם במידה והתקציב שלכם נמוך, עדיין תוכלו לקנות מתנה מקורית או אפילו להכין משהו בעצמכם. אם למשל ניחנת בכישרון ציור, תוכלו לצייר ציור המתאים לחדר ילדים ולמסגר אותו עם מסגרת יפה. בכלל עם יש לכם נטיות אומנותיות תוכלו להכין בעצמכם שלל מתנות מקוריות, או לפחות לשדרג מתנות יותר בנאליות למתנות מקוריות (סינר או מוצץ מאויר מעשה ידכם יכול להוות מתנה מקורית ונחמדה).