מתנות לחג לעובדים

עובדים מעדיפים את המתנות האלה על פני תלושים
ג'ניפר קדמי
ג'ניפר קדמי
עוד שנה חלפה ושוב אחד מהחגים הגדולים בפתח, וכמו בכל שנה גם הפעם הוא מביא אתו: קניות, ניקיונות, בישולים ו...מתנות לעובדים.אם אתם שכירים אתם בוודאי כבר סקרנים באיזו מתנה הבוס שלכם יפנק אתכם השנה. אם אתם מעסיקים אתם בטח שוקלים וחושבים אלו מתנות תחלקו השנה לעובדים, האם זה יהיה באמצעות תלושים או אולי אתם מעדיפים מארזים, אולי בכלל איזו מתנה לבית ואולי התקציב שלכם עבור מתנות לחג נמוך מאוד והשנה העובדים שלכם יצטרכו להסתפק במתנות סמליות ובברכת חג שמח. בכל מקרה מעסיקים יקרים, אחרי שהחלטתם מה התקציב שלכם עבור מתנות לעובדים, כל שנשאר לעשות הוא להחליט מה לקנות עבורם..

כשהתקציב נמוך

במידה והתקציב שלכם עבור מתנות לעובדים לחג הוא תקציב נמוך יחסית ומספיק רק עבור מתנה סמלית ביותר, באפשרותכם לתת לעובדים מתנות ברוח אותו החג.

לדוגמא במידה ומדובר במתנה לכבוד ראש השנה תוכלו להעניק לעובדים: לוח שנה מעוצב או צנצנת דבש עם ברכת שנה טובה.

במידה ומדובר בחג הפסח תוכלו לחלק לעובדים הגדות מעוצבות לפסח או ספר עם מתכונים לחג הפסח. אז נכון, שעובדים המקבלים מתנות בסדר גודל כזה בטח התאכזבו, אבל עדיף לתת להם מתנה ואפילו הסמלית ביותר מאשר לוותר על נושא המתנות לגמרי.

מתנות לתקציב בינוני

במידה והתקציב שלכם עבור מתנות לעובדים הוא אומנם לא מספיק גבוה בשביל לתת לעובדים תלושים בסכומים נאים או איזו מתנה משמעותית אחרת, אבל הוא בהחלט מאפשר לקנות מתנות שהן יותר מסמליות. תוכלו לקנות לעובדים מתנות כמו: אחד מאותם מארזים שונים לחג, כלי בית ונוי, כלי מטבח, מגבות, מצעים או כל מתנה אחרת אשר גם תהיה בטווח של התקציב שלכם וגם תנסה לקלוע לצרכיהם של כמה שיותר עובדים (ישנם מוצרים שיכולים להיות פונקציונאליים עבור כל אחד מהעובדים בלי קשר למינו, גילו או התחביבים שלו וכמובן שחשוב לקחת את זה בחשבון בבחירת המתנה).

מתנות לתקציב גבוה

מעבידים אשר יכולים להרשות לעצמם לתת לעובדים שלהם מתנות יחסית יקרות לחג ורואים בהענקת מתנות שכאלו משהו חשוב ומשמעותי שיגדיל את שביעות הרצון של אותם עובדים ממקום עבודתם, בדרך כלל יעדיפו לחלק תלושים על פני מתנות.
מכיוון שהתלושים אותם יחלקו יהיו בעלי ערך נאה, אז אין בעצם שום סיבה לא לאפשר לעובדים לקנות לעצמם מה שהם בוחרים או רוצים לחג.

יהיו מעבידים שמדי פעם יגוונו מעט את המתנה ופעם בתקופה יחליפו את התלושים במתנה אחרת כמו מוצר חשמלי כלשהו. אבל סביר להניח שברוב המקרים הם יעדיפו לחסוך מעצמם את ההליך של חיפוש המתנה והסתכנות בכך שלא כל העובדים יהיו מרוצים ממנה ופשוט יתנו להם תלושים (או מקסימום סכום כסף אשר יתווסף להם בתלוש באותו החודש).