מתנות לעובדים

השאלה הנשאלת היא מה כדאי לקנות לעובדים לאירועים השונים
ג'ניפר קדמי
ג'ניפר קדמי
חלק מהדאגה לרווחה של העובדים יהיה לקנות להם מתנות לחגים, לימי הולדת, לפרישה, ליום העובד ואולי אפילו לפעמים לחלק גם מתנות סמליות ככה סתם בלי סיבה בכדי להעלות את המורל בעבודה.

עוד מתנות
מתנות לעובדים – אז מה קונים?

יש הרבה יתרונות בלהיות בעליו של עסק עצמאי בעיקר אם מדובר בעסק מצליח. אבל מעבר ליתרונות לתואר "עצמאי" ו"מעסיק" יש גם חובות. אחת מאותן החובות היא לדאוג לרווחתם של העובדים בעסק שלכם ולעשות מה שאפשר בכדי שהם יהיו מרוצים במקום עבודתם, הרי אתם לא באמת צריכים מחקרים בשביל להבין שעובדים שמקום עבודתם דואג לרווחתם ולצרכיהם, נהיים לויאליים יותר למקום העבודה שלהם ועובדים לויאליים יותר הם עובדים פוריים יותר.

תלושים לחג או מתנה אחרת?

רוב המעסיקים יחלקו לעובדים שלהם מתנות בחגים הגדולים: ראש השנה ופסח. עובדים בדרך כלל הכי ישמחו לקבל תלושים בתור מתנה או סכום כסף כלשהו שיכנס להם לתלוש (ורובם גם ישתמשו באותה המתנה לקניית מתנות לחג לקרובי המשפחה שלהם ובכך יחסכו כסף). במקומות עבודה גדולים ומבוססים באמת נהוג לחלק לעובדים תלושים כמתנה לחג הפסח (הסכום של התלושים יהיה בדרך כלל על פי הוותק של אותו העובד או על פי תפקידו).

אז למרות שכולם יודעים שעובדים בדרך כלל מעדיפים לקבל תלושים, ישנם בתי עסק שמסיבות שונות לא יוכלו לחלק לעובדים שלהם תלושים, בדרך כלל מכיוון שזה לא תמיד כלכלי (אם לדוגמא, התקציב שלהם למתנה לעובד הוא עד שבעים חמש ₪, להביא תלושים בסכומים הללו זה לא יראה מכובד) ואז העובדים יצטרכו לחייך ולהגיד תודה שיקבלו קומקום חשמלי, עציץ או מחבת כמתנה לחג.

קשר בין המתנות למקום העבודה

מעסיקים רבים יבחרו לקנות לעובדים שלהם בסיטואציות שונות הקשורות למקום העבודה ולפועלים של העובדים במקום העבודה (עובדים מצטיינים, יום עובד, פרישה, קידום וכדומה) מתנות שיש להם קשר ישיר או עקיף למקום העבודה או לסוג העבודה שאותם עובדים מבצע. מתנות כמו: ציוד משרדי (או גאג'טים שונים מהתחום),לוח שנה אישי, כוס טרמית או ספל מעוצב, שעון מעורר דיגיטלי וכדומה.

שיהיה להם מתוק

מעסיקים רבים בוחרים לתת לעובדים שלהם בחגים (ובעיקר בראש השנה) סלסילת ממתקים כמתנה לחג. לא כל העובדים שמחים לקבל מתנות מהסוג הזה (מטעמי בריאות וקלוריות), אבל מה שבטוח שהילדים של אותם העובדים מאוד מרוצים מהמתנות האלו שהוריהם מביאים הביתה.

מתנות נוספות שאפשר להביא לעובדים

ציוד למנגל או צידניות (בדרך כלל כמתנה לחג הפסח), מתנות מפנקות כמו: שובר זוגי לספא, מארזים של סבונים וקרמים, מגבות רקומות (בכדי שיתפנקו קצת בבית יחדשו את האנרגיה ויבואו לעבודה עם מצברי אנרגיות מלאים), שוברים לארוחות בוקר בבית קפה (בעיקר כמתנה ליום הולדת) ועוד מגוון מתנות יצירתיות שהעובדים ישמחו לקבל.