מתנות פרישה

מתנות נהדרות לקראת פרישה
לידיה לב ארי
לידיה לב ארי
מתנות פרישה צריכות להיות מתנות בעלות משמעות, מתנות שיש מאחוריהן הרבה כוונה והוקרה מתנות שהמקבל יגיב אליהן בהכרת תודה ואולי אפילו ינגב דמעה אחת או שתיים של התרגשות לכשיקבל אותן מחבריו לעבודה או ממעסיקיו לשעבר. בסופו של דבר כנראה שהמתנות האלו יהיו המזכרות הגדולות ביותר של אותו אדם (מלבד הזיכרונות כמובן) מאותו מקום עבודה.גם אם התמזל מזלם של אנשים מסוימים והם הולכים כל בוקר למקום עבודה שהם אוהבים, מקום עבודה בו הם ממשים את עצמם ואת כישוריהם ומתוגמלים עבור עמלם בצורה יפה, עדיין יגיע היום בו הם יצטרכו לפרוש מאותו מקום העבודה. זה יכול להיות בגלל הגיל וזה יכול להיות בגלל הצעה ממקום אחר שאולי יאפשר להם להיות מאושרים ומסופקים אף יותר וכשאותם אנשים פורשים אחרי שנים ארוכות במקום עבודתם, המינימום שהמעסיקים שלהם או הקולגות שלהם יוכלו לעשות עבורם בכדי להביע את תודתם והערכתם או לקנות עבורם מתנות פרישה.

מתנות לרגל יציאה לפנסיה

אם אתם קולגות של אותו אדם והקשר שלכם הפך עם השנים לקשר חברי, תוכלו לקנות לו מתנות שהן יותר אישיות או משעשעות (בהתאם לאישיותו של אותו אדם), במידה ומדובר באדם שפורש בעקבות יציאה לפנסיה תוכלו לקנות לו מתנות סמליות להליך שכזה: כורסא אורתופדית לסלון (במידה ואתם מתאגדים מספר עובדים), סוף שבוע זוגי בבית מלון או בצימר, נעלי בית, מנוי לספריית וידאו או כל מתנה אחרת המסמלת את היציאה לפנסיה ואת כל מה שנובע ממנה.

מתנות לרגל פרישה לטובת מקום עבודה אחר

אם מדובר באדם שפורש ממקום העבודה הנוכחי לטובת מקום עבודה אחר או בעקבות מעבר לדרך עצמאית חדשה, ניתן לקנות לו מתנות שישמשו אותו בהתחלה החדשה שלט: מזוודה או תיק מנהלים מעוצב, גאדג'טים, מתנות למשרד החדש שלו (במידה ויש כזה) או פריטים אחרים לשולחן העבודה, תמונות לקיר או מתנות אחרות הקשורות למקום העבודה או לתפקידו החדש של אותו האדם.

מתנות שמזכירות

אפשרות נוספת העומדת בפני הקולגות או בפני המעסיקים של אותו אדים היא לקנות או להכין מתנות בעלות אופן אישי, מתנות עם הקדשה או מתנות המהוות מזכרת ממקום העבודה, מתנות כמו: תמונה ממסוגרת של העובדים עם הקדשה אישית, גביעים או מגנים שונים עם חריטה של הקדשה עבור העובד ועבור תרומתו למקום העבודה (מתנה זאת תינתן בדרך כלל על ידי המעסיקים ולא על ידי הקולגות של אותו האדם), אלבום ברכות מעוצב ועוד מבחר מתנות אשר יזכירו למקבלן את מקום העבודה ואת האנשים שעבדו אתו.

אל תשכחו ברכה

לא משנה מה החלטת לקנות בסופו של דבר, חשוב מאוד לצרף למתנה גם ברכה והקדשה, כי כשאדם פורש אחד הדברים שיהיו הכי חשובים לו זה להרגיש כמה שיותר מוערך ואהוד הן על ידי הקולגות שלו והן על ידי המעסיקים שלו ואין כמו ברכה מרגשת בשביל להעביר לו את זה.