מתנות לעסקים

אם אתה רוצה להרוויח ולהצליח זאת הדרך
לידיה לב ארי
לידיה לב ארי
אחת הדרכים הפופולאריות לשמירה על אותם האינטרסים ועל קשרים עסקיים עם חברות, לקוחות או למטרות פרסום היא באמצעות חלוקת מתנות. כל האנשים בכל התפקידים אוהבים לקבל מתנות, לכן חלוקת מתנות זאת בהחלט דרך לגיטימית לשמור על האינטרסים של החברה.אז בשביל שאותן מתנות הכן ישרתו את המטרות של החברות אשר מעניקות אותן, הן חייבות להיות שימושיות (בכדי שבכל פעם שמקבל המתנה יעשה בה שימוש הוא ייזכר ממי הוא קיבל אותה) ו/או מקוריות (בכדי שהן לא ילכו לאיבוד בין שאר המתנות שאותו אדם קיבל מחברות אחרות) ולא פחות חשוב מכך, שיהיה להן איזשהו קשר לנותן המתנה (הקשר יכול לבוא לידי ביטוי בלוגו שמוטבע על אותה מתנה או בכרטיס שכתוב יפה ומצורף אליה).

מתנות לעסקים – אז מה כדאי לקחת בחשבון?

ישנו מבחר אדיר של אפשרויות למתנות לעסקים, שהבחירה מתוך אותו המבחר תהיה תלויה בשיקולים כמו: התקציב עבור המתנה (או יותר נכון, כמה אתם מוכנים להשקיע בכדי להשאיר על מקבל או מקבלי המתנה רושם טוב), האם מדובר במתנה אישית עבור אדם ספציפי בתפקיד מסוים או במתנה עבור עסק או משרד, מהי מטרת המתנה (לשימוש במשרד, לפינוק, לבית וכדומה).

באמצעות ניתוח השיקולים הללו ושיקולים אחרים, יוכלו המחפשים של מתנות לעסקים להחליט אם הם מעוניינים בסופו של דבר, לשלוח פרחים או זר ממתקים עבור יום הולדתו של מנהל חברה שהם בקשרים עסקיים איתה, או אולי הם מעדיפים לשלוח מספר עטים עם פנס (עדיף לייחד את המתנה בצורה כלשהי) אשר מוטבע עליהם לוגו של החברה שלהם עבור כל חברי ההנהלה של אותה החברה לרגל חג.

מתנות לעסקים – היכן מחפשים?

היום לכל חברה אשר משווקת מתנות עבור עסקים, יש אתר אינטרנט משלה, מה שמאפשר גישה קלה ונוחה יותר לכל אותם אנשים המחפשים מתנות מהסוג הזה (הם כלל לא צריכים לקום מהכיסא). אתרי האינטרנט הללו מרכזים בדרך כלל את כל סוגי המתנות שיש לאותה החברה להציע, ובנוסף הם כוללים, מפרט מלא של המוצרים, תמונות להמחשה, מחירים וחברות רבות גם מציעות את האפשרות לערוך את ההזמנה הרצויה או את הרכישה דרך אתר האינטרנט עצמו.
חברות רבות מאפשרות למזמינים גם להוסיף דרך אתר האינטרנט לוגו או כיתוב כזה או אחר על המוצר אותו הם מעוניינים להזמין. כך יוצא שבשביל להזמין מתנות לעסקים אין צורך או סיבה להשקיע מאמץ גדול מדי, או לשבור את הראש במחשבות אחר רעיון יצירתי ושונה (כי יש אנשים אחרים שעשו זאת כבר בעבורכם), באינטרנט ניתן גם למצוא בין היתר אתרים של חברות שכל המהות והקונספט שלהן הוא מתנות יצירתיות וייחודיות.