מתנה לבוס

גם לבוס מגיעה מתנה
לידיה לב ארי
לידיה לב ארי
בין אם אנחנו אוהבים את הבוס שלנו ובין אם פחות, מדובר באדם מאוד משמעותי בחיים שלנו (לפחות כל עוד אנחנו עובדים אצלו ותחתיו). בכל זאת מדובר באדם שמשלם לנו את המשכורת מדי חודש ובזכותו אנו מתפרנסים כרגע ומהסיבה הזאת חשוב שנדאג שהוא יאהב ויכבד אותנו ולא רק בתור עובדים אלא גם בתור בני אדם (בכל זאת הרבה יותר נעים לעבוד במקום שמכבד את האנשים שעובדים בו).אחת הדרכים להראות לבוס שלכם הערכה ואכפתיות היא באמצעות מתנות ובעיקר לרגל יום הולדת או אירוע משמעותי אישי אחר בחייו.

אז נכון שבדרך גלל מקובל שהבוס הוא זה שקונה מתנות לעובדים שלו ודואג לרווחתם ולא להיפך, אבל אם תקנו לבוס שלכם מתנה ביום ההולדת שלו סיכוי גדול שתקבלו אצל אותו בוס יותר קרדיט והערכה, חוץ מזה גם קיים סיכוי שאתם באמת אוהבים אותו כבן אדם ומרגישים צורך להביא לו מתנה בלי קשר לשיקולים אינטרסנטיים. אז בלי כל קשר למה שעומד מאחורי העובדה שאתם רוצים להביא מתנה לבוס שלכם, אתם ודאי שואלים את עצמכם אלו מתנות אפשר להביא לבוס?

מתנות לבוס לרגל יום הולדת

במקומות עבודה רבים נשמר איזה דיסטנס בין הבוס לעובדים שלו, אבל זה לא אומר שהם לא מעריכים אותו, או שאין להם רצון לכבד אותו במתנה כשיש לו יום הולדת למשל. במקרים כאלו ניתן להתאגד כמה עובדים, לאסוף כסף ולקנות לבוס איזה מתנה למשרד שלו (מתנה יותר אישית אולי תוכל להיחשב לבעייתית יותר במקרה כזה), מתנות כמו: לוח תזכורות, עכבר למחשב, עט איכותית, מעמד לעטים וכל מתנה אחרת אשר יכולה לשמש את הבוס במשרד שלו במקום העבודה.

במידה והיחס עם הבוס הוא יותר אישי וחברי, תוכלו לקנות לו מתנה קצת יותר אישית כמו: ספרים, חבילות שי, דיסקים או כל מתנה אחרת שאתם יודעים שהוא ישמח לקבל וייהנה ממנה.

מתנות לבוס שעוזב

אחרי שנים ארוכות במקום עבודה, איכשהו נקשרתם לבוס שלכם או לפחות התרגלתם אליו, בכל זאת מדובר באדם שאתם רואים כמעט מדי יום ורוב שעות היום.

והנה מגיע היום בו אחד מכם פורש מסיבות שונות ממקום העבודה ואתם מרגישים צורך לקנות לבוס שלכם שבקרוב הופך לבוס שלכם "לשעבר" מתנה לאות הערכה ותודה על השנים בהם תיפקד כבוס שלכם (או מסבות בהן יש לכם איזה אינטרס מאותו הבוס כמו צורך במכתב המלצה, קשרים להמשך הדרך וכדומה). במקרים האלו כל מתנה שתשמש לו גם מזכרת ממכם וממקום העבודה יכולה להיות מתנה מוצלחת ומרגשת: תמונה או שעון עם הקדשה לקיר, עט שחרוט עליה איזה משפט מרגש וכל מתנה אחרת ולו הסמלית ביותר אשר מביעה את הכרתכם ותודתכם לאותו אדם שעבדתם אצלו תקופה ארוכה.