מתנות לסבא וסבתא

מתנות לגיל הזהב
יפעת הר-נבו
יפעת הר-נבו
סבא וסבתא תמיד יהיו בשבילנו אלו, שכשהיינו ילדים תמיד הרשו לנו קצת יותר מאמא ואבא, מכיוון שהחינוך שלנו לא הייתה באחריותם הישירה, הם כמעט תמיד נתנו לנו לאכול יותר ממתקים מאשר ההורים שלנו (לפעמים גם לפני הארוחה).סבא וסבתא הם אלו שבדרך כלל הרבה יותר ליטפו וחיבקו ואמרו מילים טובות מאשר כעסו או העירו הערות חינוכיות על זה שאנחנו לא מתנהגים כמו שצריך. לכן, רוב האנשים אוהבים את סבא וסבתא שלהם אהבה כנה ואמיתית חסרת משקעים וכעסים וכשמגיע הזמן להראות להם את האהבה הזאת ולהחזיר להם על הנתינה שלהם כלפינו, צריך לחשוב טוב טוב ולהשקיע במתנה המתאימה בעבורם. אז מה נקנה לשני האנשים הלא צעירים הללו שאנחנו כל כך אוהבים ומכבדים?

אחת האפשרויות העומדות לפנינו היא לקנות מתנות המתאימות לגילם של הסבא והסבתא שלנו. רוב הסיכויים שהם כבר פנסיונרים, אשר מתגוררים או בדירה משלהם, בדיור מוגן או בבית אבות.

תמיד נוכל לקנות להם מתנה לבית או לחדר בו הם מתגוררים ולדעת שמדובר במתנה מוצלחת: תמונה חדשה לקיר, ספת טלוויזיה נוחה ומתאימה לאנשים בגיל שלהם, מסך LCD, מכשיר חשמלי חדשני למטבח (חשוב לדאוג שהוא פשוט להפעלה) וכדומה.
אפשרות נוספת העומדת בפנינו, היא לקנות להם מתנה לשעות הפנאי (בגיל הזה ישנן הרבה שעות פנאי ולא תמיד מספיק פעילות בכדי לנצל אותן): מנוי לעיתון או למגזין, מנוי לתיאטרון או לקונצרטים ועוד שלל מתנות חוויתיות שאנו חושבים שסבא וסבתא שלנו ייהנו מהן.

מתנות מושקעות

סבא וסבתא תמיד ישמחו לקבל מזכרות, תמונות או מתנות שהנכדים שלהם הכינו במו ידיהם. אם במקרה אתם ציירים או מעצבים מוכשרים, נגנים, נגרים או בעלי כל מקצוע אחר במסגרתו תוכלו להכין מתנה לסבא ולסבתא שלכם מתנה ולתת להם את האפשרות להשוויץ בכם מול החברים שלהם, זאת יכולה להוות מתנה נפלאה (הציירים והמעצבים יוכלו להכין תמונה לקיר של הבית, הנגנים יוכלו להכין דיסק הכולל את מיטב יצירותיהם, הנגרים יכולים להכין להם איזה רהיט וכדומה). גם מי שלא מחזיק איזה מקצוע או תחביב אומנותי יוכל להכין לסבא ולסבתא שלו מתנה במו ידיו, אפשר להכין קולאז' ממגוון תמונות משותפות של כל הנכדים עם סבא וסבתא ולמסגר אותו, להכין סרט בו כל הנכדים והילדים מברכים אותם וישנם עוד שלל רעיונות יצירתיים שיכולים להפוך למתנה מוצלחת עבור סבא וסבתא.

מתנות אינדיבידואליות

לפני שהם סבא וסבתא שלנו, סבא וסבתא שלנו הם קודם כל בני אדם אינדיבידואלים עם תשוקות, רצונות ותחביבים ובמידה ואנחנו יודעים על תחביבים מסוימים שיש להם, אפשר לקנות להם מתנות הקשורות לאותו תחביב. למשל עם הם אוהבים לשחק משחקי קלפים שונים, אפשר לקנות להם ערכת קלפים יוקרתית וכדומה. כל הסבים והסבתות ישמחו לדעת שהנכד שלהם רואה בהם גם בני אדם עם תחביבים ולא רק זקנים חביבים.