מתנות להורים

להורים שיש להם כבר הכל
לידיה לב ארי
לידיה לב ארי
כשמחפשים מתנות להורים, מרגישים בדרך כלל איזו חובה להשקיע במתנה באופן מיוחד, בכל זאת מדובר במתנה עבור האנשים החשובים שהביאו אותנו לעולם, גידלו אותנו ודאגו לנו.אז נכון שאנחנו נרגיש מספיק נוח איתם וכנראה גם הם אתנו בשביל לשאול אותם מה הם רוצים כמתנה ולקבל תשובה. אבל במקרים רבים נרגיש צורך להתאמץ מעט יותר מלפתור את עצמנו בלשאול אותם מה הם רוצים.

אז נכון שלפעמים קשה לשים את האצבע על מה בדיוק לקנות להם ולאיזה כיוון לפנות, האם ללכת לכיוון הפונקציונאלי ולקנות להם ספה חדשה במקום הספה המרופטת שנמצאת אצלם כבר שלושים שנה ומעצבנת אותנו כשאנחנו נכנסים לדירה שלהם, כל פעם מחדש. אולי עדיף להכין משהו בעצמנו, איזו מתנה מרגשת כמו אלבום או סרט וידאו הכולל קטעים משפחתיים, או אולי לדאוג לפנק אותם באיזו מתנה חווייתית שהם ייהנו ממנה.

מה הם צריכים?

יהיו כאלו שדווקא הכיוון של מתנות פונקציונאליות עבור ההורים יהיה הכיוון עליו הם ילכו, בעיקר אם הם יודעים שלהורים שלהם חסרים דברים מסוימים שיכולים לשדרג להם את הבית או אפילו את איכות החיים שלהם, או שיודעים שיש להם פריטים ורהיטים שכבר התיישנו ולחדש אותם זה יהיה רעיון מצוין (גם אם ההורים מאוד קשורים לסט סכינים שלא ממש חותך).

לדוגמא: אם ההורים של אותו אדם עדיין רואים טלוויזיה במסך 21 אינץ' שנמצאת בבית כבר משנת 1985 ולא רק שהטלוויזיה כבר עשתה את שלה ומתחננת כבר שמישהו יגאל אותה מייסוריה, אלא גם העיניים של ההורים הם לא מה שהיו בשנת 1985 והם לא מצליחים להבדיל בין מיקי חיימוביץ ליונית לוי כשהם רואים חדשות, מסך LSD יכול להיות מתנה מצוינת ופרקטית עבור אותם ההורים.

לא יזיק להם להתפנק מעט

ההורים שלנו עבדו קשה בכדי לגדל אותנו ולהפוך אותנו למה שאנחנו עכשיו ורבים מהם שכחו את עצמם בדרך והשקיעו את כל שהיה להם בילדים ולא בעצמם. בשביל אותם הורים מתנות שהם פינוק וחוויה יכולות להיות מתנות נפלאות. סוף שבוע בצימר או בבית מלון, יום פינוק בספא, ארוחה זוגית למסעדה מפוארת או אפילו כרטיס זוגי לסרט או להצגה יכולות להוות מתנות מצוינות שיתנו לאותם הורים הזדמנות להתפנק מעט וליהנות גם זה מחברת זו (בהנחה שלא מדובר בהורים גרושים)

את זה הכנו בעצמנו

ישנם כאלו שיבחרו להשקיע ולהכין מתנה במו ידיהם. אם החלטת באמצע חיים ללכת ללמוד חוג חימר או קרמיקה מאוד יכול להיות שתבחרי להפתיע את הורייך אם כד מחימר שהכנת במו ידייך (אז נכון שלא יהיה לזה אותו אפקט כמו שהיית בת 7 אבל עדיין זאת יכולה להיות מתנה מאוד מרגשת עבור ההורים שלך). כמובן שישנם גם אפשרויות של הכנת סרטים ומצגות משפחתיות שהן תמיד מרגשות ומשמחות את מקבליהן.