מתנה לאח

קליפ עם תמונות מהילדות, ארוחה במסעדה, גאדג'ט לעבודה ועוד מתנות לאח יקר
לידיה לב ארי
לידיה לב ארי
ם אם כשהתבגרנו והקמנו משפחות משלנו התרחקנו מעט מהאחים שלנו או שהמרקם של הקשר ביננו השתנה באופן משמעותי, עדיין מדובר באנשים כמעט הכי קרובים לנו בחיים (או לפחות האנשים שהיו הכי קרובים אלינו בחיים).מדובר באנשים שעברו אתנו את כל תקופת הילדות, אנשים שאנו מכירים מהיום שנולדנו או שהם מכירים אותנו מיום שהם נולדו, אנשים שאוהבים אותנו ואנחנו אותם, אנשים אשר חפים מאינטרסים כלפינו (לפחות ברוב המקרים) ותמיד רוצים שיהיה לנו טוב. אנשים שגם בתקופות בהן היה לנו קצת קשה עם ההורים שלנו (מי לא עבר במהלך חייו תקופות שכאלו) הם היו לצדנו ואתנו באותה הסירה. אז אלו מתנות אפשר לקנות לאנשים שלא בחרנו שיהיו בחיינו אבל בדרך כלל אנו נהיה אסירי תודה שקיבלנו אותם. אלו מתנות אפשר לקנות לאחים האהובים שלנו לכבוד ימי ההולדת שלהם או לרגל אירועים חשובים אחרים?

בן כמה האח ומה מצבו המשפחתי?

אחד הדברים שיקבעו איזו מתנה נקנה לאח שלנו קשור כמובן לגיל שלו, האם מדובר באחינו הצעיר שהוא עדיין נער או אולי מדובר כבר בגבר מבוגר עם ילדים ואולי אפילו כבר סבא לנכדים. כמובן שהמתנות שנקנה לאח שלנו באשר הם יהיו צריכות להתאים לגיל שלו, למצבו המשפחתי (מתנה לרווק הולל תהיה בדרך כלל שונה ממתנה לאח שהוא נשוי ובעל משפחה) וכאמור ישנם עוד פרמטרים רבים הקשורים אליו כאדם אינדיבידואל שישפיעו על בחירת המתנה בעבורו ולא רק העובדה שמדובר באח שלנו.

מה הוא אוהב לעשות?

סביר להניח שאנחנו מכירים את אח שלנו הכי טוב שרק אפשר (לפחות ברוב המקרים) וכחלק מזה אנחנו גם יודעים מה הוא אוהב לעשות, מה התחביבים שלו ומה עושה לו טוב. כשנחפש עבורו מתנה מתאימה כדאי שנשתמש בידע הזה וביתרון שיש לנו על פני אנשים האחרים שיביאו לו מתנות, בכדי לקנות לו מתנה מוצלחת במיוחד שהוא ייהנה ממנה ויהיה אסיר תודה אודותיה (סביר להניח שנרצה לרצות את אח שלנו ולא לקנות לו סתם מתנה בכדי לצאת מידי חובה, אז מומלץ להתאמץ קצת בשביל הצורך הזה).

מתנות עם משמעות מיוחדת

בתור אחים סביר להניח שצברנו יחד עם האחים שלנו המון הוואי משותף ושיש לכם זיכרונות משותפים, בדיחות פנימיות ועולם תכנים המשותף רק לנו (לפחות מתקופת הילדות). במידה ואכן יש קשר שכזה עם האח אחת האפשרויות העומדות בפנינו היא להביא לו מתנות סמליות אשר יזכירו לו את ההווי המשותף הזה. כל אחד אוהב מדי פעם לצלול למחוזות הנוסטלגיה הטובה מדי פעם ופעם ומתנה שתחזיר את אחינו (ואותנו) לזמנים טובים ומשותפים שחלקנו יחד מתישהו בעבר יכולה בהחלט להיות מתנה מצוינת ובעלת ערך רגשי גדול ומשמעות רבה שהיא הרבה מעבר למתנה פונקציונאלית רגילה שיכולנו להביא לו.