מתנות מקוריות לילדים

להפתיע את הקטנים
יפעת הר-נבו
יפעת הר-נבו
אם אתם דודים או דודות, סבים או סבתות סביר להניח שכשיש ימי הולדת לילדים במשפחה שלכם, אתם מביאים להם משחקים, צעצועים או מתנות שימושיות כמו רהיטים לחדר הילדים או כלי אמבטיה.

אבל מה קורה כשנמאס לכם להביא כל שנה את אותו הסגנון של מתנות ובא לכם להביא מתנות מקוריות, ייחודיות ויצירתיות יותר, הבעיה היא שיש לכם המון כוונות להביא השנה מתנות מקוריות ואין לכם שום רעיונות למתנות כאלו. אז מה עושים?הסבלניים – מחפשים השראה

תוך כדי הסתובבויות בקניונים או בחנויות הצעצועים וכלי הכתיבה השונות, תוכלו להיחשף לשלל רעיונות של כל מיני מוצרים, פריטים לחדר הילדים או משחקים וצעצועים שבכלל לא ידעתם על קיומם ויכולים להוות מתנה מקורית ושימושית בשביל הילד עבורו אתם מחפשים מתנה. כל מה שצריך זה המון רצון, סבלנות ואורך רוחב ובסוף תמצאו את המתנה המושלמת במקוריותה עבור אותו הילד.

הספקניים – מחפשים באינטרנט

הספקניים שביניכם (שם יותר יפה לעצלנים) יוותרו על מהר מאוד על הרעיון לכיתות רגליהם ברחבי הקניון בחיפוש בלתי נגמר אחרי מתנה ויעדיפו צורת חיפוש מעט שונה, חיפוש שנעשה תוך כדי שהם יושבים על כסא עם משענת ומנשנשים משהו, חיפוש ברשת האינטרנט. ישנם מבחר רחב של אתרי אינטרנט המציעים שלל מתנות מקוריות וייחודיות עבור ילדים בכל הגילאים. אתרים רבים גם מאפשרים לרכוש את המתנות דרך האתר כך שהעצלנים (סליחה… הספקניים) לא יצטרכו בכלל לצאת מהבית בכדי לרכוש את המתנה, אלא המתנה תגיע בסופו של דבר עד אליהם והם יזכו רק לתודה הנרגשת על המתנה המקורית מהילד או מהוריו.

הפרקטיים – מבררים מה הילד צריך

הפרקטיים שביניכם פשוט ינסו לברר עם הילד (או עם ההורים שלו עם מדובר בילד צעיר) מה הוא צריך ודרך המידע שיקבלו ינסו לחשוב על מתנה מקורית עבור הילד. למשל, במידה והם יגלו שהילד צריך תיק אוכל לגן, הם ייקחו את הצורך הזה שלב קדימה ויחפשו תיק גן מעוצב או קופסת אוכל ממתכת ואולי גם יוסיפו לזה מפית אוכל רקומה ויפה.

הפחות פרקטיים – מתנות לא מוחשיות

מתנות לא חייבות להיות בהכרח מוחשיות בכדי שהילד ייהנה מהן, הן גם יכולות לבוא בצורה של יום כיף של הילד והמשפחה שלו בלונה פארק, בפארק מים, גן החיות או באחת מהאטרקציות השונות. הילד תמיד ישמח לקבל גם כרטיסים לסרטים או להצגת ילדים. אלו מכם שרוצים לשים דגש על הצד החינוכי של המתנה יכולים לרשום אותו לאחת מהמגוון הרחב של הסדנאות המוצעות עבור ילדים – סדנת בישול, סדנת גלישה, סדנת ציור וכדומה. ישנן שלל מתנות שאומנם הן חד פעמיות ולא נשארות זמן רב, אך הן טומנות בחובן חוויה עבור הילד שזה לא פחות טוב מכל מתנה שימושית אחרת.