מתנות לילדים בני 9

הדרך הבטוחה שהילד יהיה מרוצה מיום הולדת 9
לידיה לב ארי
לידיה לב ארי
הילדים של היום הם לא הילדים של פעם. אנחנו נמצאים בעידן של ריבוי ערוצים ושל אינטרנט ורוב הילדים בני תשע של היום לא בהכרח בוחרים לצאת מהבית ולשחק בחוץ בזמן הפנוי שלהם, חלק גדול מהם מעדיף לשחק במחשב או לצפות בתוכניות טלוויזיה באחד מאינספור הערוצים המשדרים עבורם תכניות לאורך כל היום והערב.

לכן אם נחפש היום מתנות לילדים בני תשע, נצטרך להיות קצת יותר מתוחכמים ממה שהיינו צריכים להיות פעם.ילדות של פעם הייתה מורכבת מריצות והשתוללויות עם החברים בדשא או בגן המשחקים שמתחת לבית. לטלוויזיה היה אז רק ערוץ אחד בלבד והתכנים שלו עבור הקהל הצעיר הסתכמו בערך בשעתיים ביום, מתוכם חצי שעה של שידורים היו בשעות הבוקר, כשהילדים היו בבית הספר והגן, אין אדם אחד מעל גיל 30 שלא יכול לספר על לפחות פעם אחת שהוא עשה את עצמו חולה בשביל להישאר בבית ולראות רחוב סומסום או הבית של פיסוק כאשר הם שודרו בשעות הבוקר.

באותם הזמנים במידה והיית מחפש מתנה לילד בן תשע, סביר להניח שהיית מביא: צעצוע, משחק קופסא, כדור, אופניים או סקטים והיית זוכה לחיוך של אושר ולהכרת תודה.

מתנות חדשניות

אז אם אתם מחפשים מתנות לילדים בני תשע של היום, תוכלו ללכת על בטוח ולקנות להם משחקים למחשב, לפלייסטיישן, לווי או לגיטר אירו (במידה ויש לכם תקציב קצת יותר גדול תוכלו לקנות להם את אחד מהמכשירים עצמם). מתנות נוספות אופציונאליות: אחד משלל הגאדג'טים המתאימים לילדים בגילאים הללו, מכשיר אייפון או אייפד וכדומה.

מתנות עם טעם של פעם

אם אתם נמנים על אותם אנשים המתקשים לקבל את הקדמה אות העולם הטכנולוגי שמקיף את הילדים של היום. תוכלו לחפש להם מתנות שאולי יעזרו לילדים ללמוד ליהנות גם מדברים מעבר לאותם המסכים: משחקי מחשבה או משחקי קופסא, אופניים חדשות, שולחנות משחק (פינג פונג, הוקי או כדורגל) ועוד שלל משחקים אשר יפעילו את הילד ויגרמו לו הנאה מחוץ לעולם המחשב ומשחקי הטלוויזיה.

מתנות שמתאימות לכל הזמנים

ילדים בני תשע תמיד היו צריכים וכנראה שתמיד יצטרכו: בגדים חדשים, נעליים, מצעים למיטה, מגבות, רהיטים לחדר ותמונות או פוסטרים לקיר. כך שאם אתם לא כל כך מכירים או בקיאים בעולמם של ילדים בני תשע תוכלו להביא לאותו ילד את אחד מהמתנות הנ"ל.

מתנות של כיף

המשותף בין ילדים בני תשע של פעם וגם הילדים של היום, הוא הרצון ליהנות ולעשות כיף. לונה פארק, פארק מים, סרט המתאים לאותו גיל ואטרקציות שונות נחשבים להנאה גדולה גם עבור הילדים של היום, כך שאם תיקחו אותו ליום כיף באחד מהמקומות הללו סביר להניח שהוא יהיה אסיר תודה ויהיה מרוצה מהמתנה.