מתנות ליום הולדת לילדים

מתנות ליום הולדת לילדים – היום המרגש בשנה
לידיה לב ארי
לידיה לב ארי
רוב הילדים מחכים כל השנה ליום ההולדת שלהם וכשההורים נושאים בפיהם בשורה עבור הילדים על כך שהאירוע לו הם מצפים הולך ומתקרב, הם גוזרים בדרך זאת על עצמם התמודדות עם שאלות כמו "נו.. עוד כמה זמן נשאר" לפחות שלוש פעמים ביום מיום הבשורה ועד לתאריך יום ההולדת.כנראה שזאת אחת הסיבות שהורים בוחרים בדר כלל להשקיע הרבה יותר במסיבת יום ההולדת של הילדים שלהם מאשר לדוגמא במסיבת יום ההולדת שלהם עצמם ולו רק בגלל הידיעה שהילדים הנרגשים ייהנו ממסיבת יום הולדת פי כמה יותר מאשר אנשים מבוגרים והחלק האהוב על הילדים במסיבת יום הולדת הוא כמובן, מתנות יום ההולדת. אז באלו קריטריונים כדאי להתחשב בעת קניית מתנות יום הולדת עבור לילדים?

מתנה לפי גילו של הילד

כמובן, שבראש ובראשונה כשמחפשים מתנה, חשוב לקחת בחשבון את גיל הילד. גם רווקים שהמרחק שלהם מהורות הוא לפחות עשור (לפחות על פי התוכניות), יודעים (ברוב המקרים) שמתנות עבור ילד בן 4 יהיו שונות במהותן ממתנות עבור ילד בן 9. אבל לא כולם ידעו שלפעמים גם בין גיל שנתיים לשלוש יש הבדל משמעותי בהתפתחות של הילד ובתפיסה שלו וכך גם בסוג המתנות אותן כדאי להביא עבורו. לכן, כשקונים מתנת יום הולדת לילד, מאוד חשוב לנסות וללמוד על גילו של הילד, לברר דברים כמו: מה ילדים בגיל הזה אוהבים לעשות, ממה הם יכולים ליהנות או מה יכול לשמש אותם (ואם נחזור אל הרווקים שבייננו שימצאו את עצמם מסתבכים עם השאלות האלו, עבורם מומלץ פשוט להתייעץ עם מישהו שהוא כבר הורה).

זה ילד או ילדה?

אז נכון שבגילאים צעירים יותר ובעיקר בעידן ה"פוליטקלי קורקט" בו אנו נמצאים, לא חייב להיות הבדל משמעותי בין מתנה לבן למתנה לבת אלא אם כן מדובר במתנות כמו בגדים (בכל זאת גם הפמיניסטית הגדולה ביותר לא תביא ל-בן שמלה ורודה).

בגילאים יותר בוגרים כבר יש ברוב המקרים, הבדלים משמעותיים בין הבנים לבנות מבחינת עולמות התוכן שלהם או לפחות חלק גדול מהם, כך ייצא שרוב הסיכויים שילד בן 5 ישמח הרבה יותר לקבל במתנה כדורגל מאשר ילדה בת 5 וילדה באותו הגיל תשמח יותר לקבל בובת בארבי או בית בובות מאשר ילד בן הגיל שלה.

מי שבכל זאת לא מכיר את ההבדלים בתחומי העניין לעומקם או לחילופין, בוחר להתעלם מהם, תמיד יוכל להביא מתנה שהיא יוניסקס (כמובן בהתאם לגילו של הילד) כמו: ספרים, משחקי קופסא, מכשיר אייפוד וכדומה.

תחומי העניין של ילד יום ההולדת

אם הילד הוא כבר בגיל שיכולים להיות לו תחומי עניין משלו, כדאי אולי לברר את העניין מראש ולקנות לו מתנה הקשורה לאותו תחום עניין, למשל אם הילד הוא אספן של פליימוביל, או שהוא מאוד אוהב מוזיקה קיימת אפשרות להביא לו מתנות אשר קשורות לתחומי העניין שלו. במידה ואין לכם היכרות אישית עם הילד כדאי לברר מול ההורים שלו.