מתנות לילדים

מתנות לילדים – קרועים על העטיפות
לידיה לב ארי
לידיה לב ארי
כמעט כולם אוהבים לקבל מתנות (ובניגוד למשפט המפורסם מספר "משלי", רובינו חיים עם אהבת המתנות הזאת דיי טוב)

אבל ילדים כנראה, אוהבים לקבל מתנות פי כמה יותר מאשר מבוגרים (או לפחות הם לא יודעים להסתיר את ההתרגשות מקבלת מתנה).

עוד מתנות
מיהו אותו הילד

תוכלו לראות חיוך שלא מש מעל פניהם לרגע כשהם עסוקים בלקרוע את עטיפת הנייר הצבעונית ולהגיע אל המתנה המסתתרת בתוכה, רגע אחרי שהם ניסו לנחש מה יש שם ללא הצלחה. כמובן שמאוד יכול להיות שאחרי שהם יפתחו את המתנה ויגלו שם מכנסיים או גרביים או מתנה פונקציונאלית אחרת שילדים צעירים בדרך כלל פחות יתרגשו ממנה או יעריכו אותה, החיוך יוחלף במבט אכזבה קטן. אבל לפחות ההנאה שבקריעת העטיפה תישאר איתם (הסירו דאגה, הם עוד יגיעו לגיל בו מעריכים מכנסיים).

אז חוץ מלדאוג שהמתנות יהיו עטופות, מה עוד כדאי לקחת בחשבון שקונים מתנות לילדים? קודם כל צריך לקחת בחשבון מי הוא אותו ילד מסוים עבורו אנו מחפשים את המתנה? בן כמה הוא,, האם מדובר בפעוט בן שנתיים, בילד בן 5 או אולי מדובר בנער צעיר בן שתיים עשרה? מה אותו ילד אוהב לעשות (במידה ואין לנו תשובה על כך אפשר להתייעץ עם ההורים שלו)? תשובות על השאלות הללו יקלו עלינו במציאת מתנה.

מי שלא מרגיש מספיק קרוב לאותו הילד בשביל להתחיל ולשאול את השאלות הללו, יכול פשוט לפנות למכנה המשותף הרחב ביותר ולהביא תלושים לחנות ספרים או משחקים או כרטיסי כניסה ללונה פארק או לאטרקציה אחרת המתאימה לילדים בטווח רחב של גילאים.

מהן המטרות שעומדות מאחורי המתנה?

כמה פונקציונאלי שאולי זה ישמע, דבר נוסף שכדאי לחשוב עליו כשמחפשים מתנה עבור ילד הוא, מהי המטרה של המתנה אותה אתם רוצים להביא? האם אתם הדודים הצעירים והרווקים של אותו הילד שפשוט רוצים למצוא חן בעיניו ולהביא לו צעצועים או משחקים שאין בהם דגש על ערך חינוכי מוסף, אבל הילדים ממש ייהנו מהמתנות הללו והן אלו שיהפכו אתכם בסופו של דבר לדודים המועדפים עליהם.

האם אתם רוצים להביא לילדים מתנות חינוכיות או בעלות ערך מוסף אחר, שיעשירו את הילדים ואולי גם ילמדו אותם משהו. מתנות כמו משחקים קופסא חינוכיים, ספרים וכדומה.

האם אתם רוצים למצוא חן בעיני ההורים דווקא והביא מתנה שתהיה שימושית עבורם בהקשר של אותו הילד. מתנות כמו: בגדים חדשים עבורו, מצעים, מגבות, ריהוט לחדר, או כל דבר שאולי הילד פחות יעריך אבל ההורים שלו יהיו אסירי תודה.

ואולי לא צריך לשים דגש רק על מטרה אחת ואפשר לשלב בקומבינציות שונות בין המטרות של אותן המתנות, לדוגמא להביא לילד חליפה, מגבת או מצעים שרקומות עליהן דמויות הטלוויזיה האהובות עליהן. או לחפש משחק או צעצוע שהוא גם חינוכי וגם מהנה.

עזבו אתכם מכל משחקי המחשב

היום הורים שמבינים עניין קונים לילדיהם מתנות שיפתחו צדדים שונים באישיות שלהם ובכשרון ובדמיון שלהם.
אספנו כאן את המתנות הפופולריות ביותר לילדים:

  • ציור ויצירה
  • משחק ותיאטרון
  • כתיבה וקריאה
  • טיולים

מתנות לילדי הגן

כאשר אנחנו אומרים "מתנות לילדי הגן" אנחנו לאו דווקא מדברים על זה שאת גננת, אלא על ילדים שנמצאים בגיל הגן. ילדים בגיל זה זקוקים לפיתוח מיומנויות חשיבה וכלים יצירתיים שיאפשרו להם לגדול בצורה נכונה בעתיד.

רעיונות למתנות לילדי הגן

משחקי חשיבה פשוטים ופאזלים
באמצעות מתנות אלו יוכלו הילדים גם להנות וגם ללמוד.

מתנות לימי הולדת לילדים

ימי הולדת לילדים הם תמיד חגיגה (יום הולדת חגיגה נחמדת) אבל תמיד יש התלבטות גדולה מה להביא כמתנה, גם באירועים כאלו. האמת היא שילדים נהנים מהרבה דברים שלנו יכולים להיות לא מובנים בכלל. כמה פעמים ראיתם ילד יושב ומפרק את השלט של הטלויזיה? הרבה. כמה פעמים הילד שלכם שיחק במשחק החשיבה וההתפתחות שרכשתם לו?

רשימת מתנות מומלצת לימי הולדת לילדים:

  • שקית הפתעות מלאה דברים טובים
  • כדורגל פשוט (לבנים) ובובה שניתן להלביש (לבנות)

עוד מתנות ליום הולדת

בית בובות מיוחד מקרטון ממוחזר