מתנות שחרור

למצוא את מתנות השחרור הכי טובות!
לידיה לב ארי
לידיה לב ארי
אחרי מספר שנים במדים מגיע הרגע לו רוב החיילות והחיילים מחכים (לפחות אלו שלא חושקים בקרירה צבאית מפוארת), רגע השחרור מצה"ל. היום הזה שאתה מתייצב בבקו"ם על אזרחי (ואפילו מוכן לשלם את המחיר של כרטיס הרכבת הלוך, העיקר שלא תהיה במדים) ומחזיר לצה"ל את כל הציוד שקיבלת ממנו, הוא אחד הימים המרגשים.אם אתם מחפשים מוצר בתור מתנת שחרור, קנו באיביי

הכול נראה הרבה יותר אופטימי באותו היום, הנה בעוד כמה שעות אדם אולי לראשונה בחייך אדם בוגר וחופשי האחראי על חייו ועל החלטותיו. הפנטזיות על טיול ארוך בחו"ל ועבודה עם שכר הולם אוטוטו הולכים להתגשם. אבל למרות שהרוב מחכים לרגע השחרור, אי אפשר לא להודות שבשירות הצבאי יש גם המון חוויות, רגעים קטנים של אושר והכי חשוב רוב האנשים זוכים בצבא לחברים שחלקם ימשיכו איתם עוד שנים ארוכות. אז רגע לפני היום המרגש של השחרור, זה בדיוק הזמן לחגוג עם אותם החברים מהצבא (וגם עם המפקדים שאולי חוותם איתם כמה רגעים קשים, אבל הם עדיין היו חלק חשוב בחייכם בשנים האחרונות), להביא עוגות ושתייה וגם לקבל מתנות שחרור. אז אלו מתנות שחרור אפשריות קיימות?

קנו מתנות קטנות וכיפיות

גם אם אותו החייל או החיילת שמשתחררים היו החברים הכי טובים שלכם בשירות הצבאי, אתם עדיין חיילים והמשכורת הצבאית בדרך כלל לא תאפשר לכם לקנות לו מתנה גדולה מדי לרגל השחרור. אבל גם מתנות קטנות עם המון כוונה יכולות להיות מתנות שחרור שהוא ישמח לקבל. מתנות כמו: עוגה שאפיתם בעצמכם, חולצה עם הדפס מההווי הצבאי המשותף, ממתקים, אלבום תמונות מעוצב עם תמונות משותפות מהשירות הצבאי וכדומה. אחרי מספר שנים בצבא אין אף אחד שיסרב לאיזו הצעה מפנקת לציון המעבר מהצבא לשחרור. לכן, מתנות כמו: יום פינוק בספא, ארוחה במסעדה איכותי, כרטיס זוגי לסרט, מופע סטנד אפ או הצגה יהיו מתנות שהמשוחרר הטרי ישמח לקבל ואף יותר ישמח לנצל אותן.

מתנות פרקטיות

אחרי שנים במדים, פתאום החייל המשוחרר יכול לגלות שמה שהוא צבר בתקופה האחרונה בארון הבגדים האזרחיים שלו בכלל לא מספק לאור העובדה שעכשיו הוא יכול להיות כל שעות היום על אזרחי. לכן, בגדים יכולים להיות מתנה מצוינת עבור אותם משתחררים. צה"ל אוסר על חיילות להתאפר באיפור מוגזם, למרוח לק צבעוני על הציפורניים או להתהדר בתכשיטים ראוותניים. במידה ובאופיין אותן החיילות, אוהבות מטבעם להתגנדר ולהתאפר, מתנות כמו: סט איפור, תכשיטים ואקססוריז, או לקים בצבעים זוהרים יכולות להיות מתנות שאותן הבנות מאוד ישמחו לקבל. כשמשתחררים מתפנה המון זמן פנוי, לכן מתנות שיעזרו למשוחררים הטריים להנעים את הזמן הפנוי שלהם יכולות להיות מתנות מצוינות. מתנות כמו: ספרים, דיסקים, מנוי למגזין או לעיתון או לספריית די.וי.די, פלייסטיישן או אפילו כלי נגינה כלשהו.