מתנה למתגייסת

מגיע לה צ'ופר לפני הגיוס
יפעת הר-נבו
יפעת הר-נבו
גם הנערה הכי קולית בעולם לא יכולה שלא להתרגש לקראת יום הגיוס שלה, כשזה מתקרב, בכל זאת מדובר ביום בו היא הולכת לעבור שינוי משמעותי וחשוב בחיים שלה.משינה במיטה עם המזרון האורתופדי בחדר הפרטי והמעוצב שלה בבית ההורים היא תעבור לישון (לפחות בתקופת הטירונות), במיטה שנוחות היא לא אחת התכונות שלה בתוך אוהל או בצריף עם עוד מספר לא מבוטל של בנות (וכן יכול להיות שחלק מהן נוחרות).
אותה מתגייסת תצטרך ללמוד לוותר על משפטים כמו "לא בא לי" או "אחר כך" או "אני עייפה" לטובת "כן המפקדת". מחזה עוף על הגריל ופירה עם בצל מטוגן עם סלט ליד היא תעבור לאוכל של חדר אוכל צבאי (שלא תמיד יהיה ברור לה מה היא אוכלת).

ולצד כל הקשיים ההתחלתיים הללו, היא גם תצבור שלל חוויות, תכיר חברות חדשות שימשיכו אתה עוד שנים אחר כך ותעבור הליך של בגרות שבסופו היא תלמד להעריך הרבה יותר את המיטה ואת החדר הפרטי שלה בבית הוריה. אז אלו מתנות אפשר להביא לאותה נערה, רגע לפני שהיא מתגייסת והופכת לחיילת.

איך מחליטים מה לקנות לה?

קודם כל צריך לחשוב על מטרה, האם אתם מחפשים מתנה עבור אותה בחורה ספציפית שמתגייסת, מתנה הקשורה לדברים שהיא אוהבת לעשות או לתחביבים שלה (לקרוא, לשמוע מוזיקה וכדומה). או שאתם מחפשים מתנה שתשמש אותה בשירות הצבאי, מתנה שכנראה כל נערה שמתגייסת תעשה בה שימוש (תיק גב, כלי רחצה וכדומה).

אחרי שחשבתם על הכיוון של המתנה, צריך לתכנן תקציב, עם התקציב שלכם הוא לא מוגבל, כל חיילת תשמח למכשיר איפון, או מכשיר סלולרי איכותי במיוחד בו היא תוכל לדבר עם כל העולם בשעת התש שלה. גם עם התקציב שלכם למתנה הוא יחסית נמוך, ישנן שלל אפשרויות למתנות קטנות וחשובות עבור המתגייסת.

השלב הבא הוא פשוט לחפש את המתנות על פי התקציב והרעיון הכללי שיש לכם, גם במידה ואתם עדיין לא סגורים ספציפית על המתנה, לפחות תדעו איפה לחפש (האם בחנויות לציוד לטיולים וציוד צבאי או בחנויות למוצרי תרבות או פנאי).

מתנות מיוחדות

במידה ובא לכם לקנות לה משהו שונה וייחודי, משהו שהיא בטוח לא תקבל עוד אחד כזה (רוב מתנות הגיוס הבסיסיות הן בנאליות וייתכן מאוד שיותר מאדם אחד יקנה לאותה מתגייסת את אותה המתנה), ואתם רוצים להביא לה מתנה שאולי לבדכם אתם כלל לא תצליחו לחשוב עליה. במקרים כאלו תוכלו להיעזר ברשת האינטרנט, ישנם שלל אתרים המציעים מתנות מיוחדות עבור המתגייסות, כל מיני גדג'טים, מתנות מודפסות ומאוירות ומוצרים ופריטים שאולי כלל לא ידעתם על קיומם ואין סיכוי שבלי אותם אתרי אינטרנט הייתם מעלים כלל על הדעת את האפשרות לקנות לה את אותן המתנות.