מתנה לילד בן 4

מתנות מיוחדות לגיל 4
לידיה לב ארי
לידיה לב ארי
איזה חמודים הם כשהם בני ארבע, אפילו עם השובבות הלעיתים מוגזמת שלהם והתחושה שלפעמים לא ברור מאיפה הם לוקחים את כל האנרגיות האלו, עדיין היא אפשר להסתכל עליהם ולא לחייך.מחליטים על כיוון למתנה

על פני השטח למצוא מתנה לילד בן 4 זאת לא אמורה להיות משימה קשה מדי, הם בגיל בו הם אוהבים לעשות המון דברים והמון דברים מסקרנים אותם וגם יש להם את האנרגיות בשביל לעשות את כל הדברים הללו. בנוסף, הם גם צרכנים לא קטנים בלשון המעטה (תשאלו את ההורים שלהם שמרגישים זאת בחשבון הבנק שלהם מדי חודש).

אבל דווקא לפעמים כאשר יש שפע כל כך גדול של אפשרויות למתנות בעבורם, קצת קשה למצוא את הידיים והרגליים ולקבל את ההחלטה שתרגיש נכונה לגבי מה לקנות מתנה לילד או ילדה בני ארבע.

בשביל להחליט מה לקנות לילד בן ארבע, כדאי בשלב הראשון להחליט על כיוון מסוים עבור המתנה. האם אנחנו מעוניינים לקנות לילד מתנה חינוכית, שתפנה לרצון שלהם ללמוד ולדעת דברים חדשים בגיל הזה. האם אנחנו רוצים לקנות לו איזה משחק או צעצוע מגניב ולראות את החיוך הגדול של אסירות התודה המתפשט על הפנים המתוקות שלו. האם אנחנו רוצים מתנה שתעודד אצלו יצירתיות או תפתח לו את הדמיון או אולי אנחנו בכלל חושבים לקנות לו מתנה יותר שימושית שתשמח בעיקר את ההורים שלו ואולי קצת פחות את הילד עצמו (ילד בו ארבע לא בהכרח ישמח כשיפתח עטיפה צבעונית ויגלה בתוכה מכנסי ג'ינס).

ברגע שנקבל את ההחלטה על הכיוון הכללי של המתנה אותה אנו מתכננים להביא עבור הילד, עשינו את השלב הראשון לקראת רכישת המתנה עצמה והקלנו על עצמנו משמעותית (במידה ולא נקבל את ההחלטה הזאת, סביר להניח שנלך לאיבוד שעות בין המדפים של איזו חנות צעצועים ענקית) .

אז על כמה עומד התקציב שלנו?

שוק המוצרים המיועדים לילדים בני ארבע הוא עצום בהיקפו וכך גם מחיריו. טווח המחירים של המתנות המיועדות לגיל הזה הוא רחב מאוד ויכול להתחיל בכמה שקלים בודדים ולהגיע לאלפי שקלים ואף יותר. לכן, במידה ונחליט על תקציב למתנה מבעוד מועד זה יקל עלינו את הבחירה. האם התקציב שלנו עומד על כמה שקלים בודדים (ילדים בני ארבע ישמחו גם לקבל, יויו, סוכרייה על מקל או מדבקות), האם מדובר בעשרות שקלים (ואז כבר נוכל להגדיל את כמות האפשרויות גם לספרים, בגדים, משחקים) או אולי התקציב שלנו גבוה אף יותר.

על פי התקציב, נוכל לדעת היכן לחפש את המתנה האם בפיצוציה או במכולת, האם בחנויות משחקים או בגדים או אולי המקומות בהם נמצא את עצמנו מחפשים מתנות הן דווקא חנויות למוצרי חשמל או למחשבים.